NÄMÄ BÄNDIT OVAT PARHAITA HEVI BÄNDEJÄ VOIN LUETELLA KAIKKI OSA KLASSIKOITA
IRON MAIDEN, BLACK SABBATH, METALLICA, KISS, LED ZEPPELIN, AC/DC, AEROSMITH, W.A.SP, DEEP PURPLE,
LINKIN PARK, LIMP BIZKIT, RAMMSTEIN, SLAYER,
RAINBOW, HALLOWEEN, LORDI, NIGHTWISH, APOCALYPTICA, EVANESCENCE, MEGADETH, KORN, PANTERA, GUNS,N ROSES
heavy metal bändit
17
1482
Vastaukset
Paljon törkyäkin. Kaiken lisäksi muutut kurpitsaksi.
- kalvotaiteilija
No jaa. "Limp Bizkit" "Linkin Park"....Noh, ihan miten vaan : )
- unohtui
Parhaan unohdit:MOTÖRHEAD
- linkin park
ei ole heavy metallia. eikä edes hyviä bändejä
- Nimetön
missä on Judas Priest, Venom, Saxon, Accept.
- Qwen
hyvä ihminen, eihän Led zeppelinillä, kissillä, deep prplella ja aerosmithillä ole mtn tekemistä heavyn kanssa... ne on joko slimeballrokkia tai vanhaa paskasaundista rokkia..
Bizkit ja linkin park on teinien rahastustrendi-virityksiä..
Lordi on perähikiän lapsellinen juntti jolla on kauhufiksaatio ja huono maku..
Apocalyptika on todella joutava viguttelupoppoo, enkä ymmärrä miksi joku kuuntelee jotain munatonta viulunvingutusversioita hyvistä biiseistä..- tai sit
toi led zeppelin on vähän helvetin hyväsoundista bluespohjaista heavyrockia siinä kuten purplessa ne äijät osaa oikeasti soittaa eikä vaan rääkätä niitä instrumenttejaan ois ihan mielenkiintoista kuulla mikä sun mielestä on heavyä!
- Mätäomena
Kyllä deep puple on heavya. SAATANA! Led zeppelin on myös suuri vaikuttaja.
- OneBrownMouse
Mätäomena kirjoitti:
Kyllä deep puple on heavya. SAATANA! Led zeppelin on myös suuri vaikuttaja.
Näin on. Nuo ovat ensimmäisiä hevibändejä.
- Öövini
tai sit kirjoitti:
toi led zeppelin on vähän helvetin hyväsoundista bluespohjaista heavyrockia siinä kuten purplessa ne äijät osaa oikeasti soittaa eikä vaan rääkätä niitä instrumenttejaan ois ihan mielenkiintoista kuulla mikä sun mielestä on heavyä!
on asiat!
- Qwen
tai sit kirjoitti:
toi led zeppelin on vähän helvetin hyväsoundista bluespohjaista heavyrockia siinä kuten purplessa ne äijät osaa oikeasti soittaa eikä vaan rääkätä niitä instrumenttejaan ois ihan mielenkiintoista kuulla mikä sun mielestä on heavyä!
hyvä soundista! Melkein trumpeteilta kuulostaa skeban ja basan yhtespeli! hyi f...
Ymmärrän miksi joku voi digata noista, ok, mutta hevin kanssa ei ole mitään tekemistä...
- Levyseppähitsaaja
Ota se saatanan CAPS LOCK pois päältä. Eihän tuollaista jaksa kukaan lukea, varsinkaan kun kieliasu on muutenkin perseestä, pisteet puuttuu ym.
- Rugli
Nuo nu-metal/industrial on paskaa ja tästä asiasta ei voi edes keskustella.
- mXm
Minä olen mustat verhot!
- Whitesnake73
Tarot on ehdottomasti paras!Vaikka suomalainen onkin..
- Kuniz
Berzerker, Morbid Angel, Vader, Decapitated, Nile, Opeth, Amorphis, Rob Zombie ja Sentenced.
- kalvotaiteilija
Herreys, Modern Talking, Wham, Sabrina....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",94023Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1423557Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/922233Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1411878- 1321856
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee361776Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1131429- 1381415
"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551206Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1641145