onko millaisia kokemuksia ihmisilla? mulla mennyt muutamia sielta hankittuja tavaroita rikki samantien, tai ollut rikki jo pakkauksesta otettaessa. vituttaa kun ne tuotteet on viela melko hintavia (esim. muovinen hiuspanta 6,90e) eivatka silti kesta tavallista kayttoa. ainakin mina alan boikotoida yritysta.
Vastaukset 10
- PlasticMind
Itse kerran ostin glitteristä halvalla vihreät korvikset mutta ne olikin paskat.Korvat ei kestäny niitä vaan tulehtu heti.Eli aika paskoja mun mielestä ne korut siellä on.Mutta ehkä muut tuotteet voi olla parempia niistä ei ole itselläni kokemusta.
- muovimaailmaa
Halpiskoruja, joissa ei ole mitään aitoa. Muovia, muovia ja muovia.
- paaaas
joo. yleensä glitter tuotteen laatu on tosi huono... :(
- sfdfidspfd
muutamia koruja ostanut. ei ole ollut vikaa niissä. niitä kalliimpia hopeakoruja en ole ostanut.
sen sijaan palvelua kyllä tyrkytetään joskus on kaksikin myyjää pienessä liikkeessä ja molemmat tervehtii ja tulee palvelemaan vaikka luulisi että toinen myyjä näkee jo että toinen myyjä tarjosi jo apua ja kieltäydyin - En-mene-uudestaan
Itse ostin sieltä korvikset joiden piti olla aitoa hopeaa, maksoi jotain 10€. Käytin niitä noin kaksi päivää, sitten alkoi korvia kauheesti kutittamaan, korvat punotti, oli kipeet ja vuos mätää ja jotaan verta. Kultajousen hopeakorujen kanssa ei oo ikinä tullut mitään. Joten tuntuu ettei ne mitään oikeeta hopeaa oo. Otin sitten korvikset pois ja ne korviksetkin oli ihan tummuneen ja siitä timantista lähti paloja pois.
- Anonyymi
Glitterin hinnoilla ei saa timantteja! Se on päivänselvä asia.
Glitteristä saa kertakäyttökoruja halpaan hintaan. Itse en sellaisia halua, mutta muutamat hopeakorvikset olen ostanut onnistuneesti.
Kultajousessa myydään jalometalleja ja timanttejakin. Hinnat on ihan toista luokkaa kuin Glitterissä, kuitenkin varsin kohtuulliset. Laatukin on kohtuullinen, sanoisin käyttökelpoinen.
Helsingin Aleksanterinkadulta löytyy huippuliikkeet ja korkeatasoinen laatu.
Panttiliikkeillä on korumyyntiä myös verkossa. Kaikkea löytyy, voi tehdä todellisia löytöjä.
- Anonyymi
Ostin korvikset glitteristä ja oli aivan paskat, niitä ei saa millään laitettua korviin se pitäisi tunkea millinkokoisene reikään joku rautalanka hommeli ja korvat vaan menee punaseksi kohta varmana korvatulehdus ja amputaatio 0/5 en suosittele.
- Anonyymi
1½/5 aika pilipali paskaa tbh. :D
Vihaan semmosii rinkula korviksii joita ei saa kiinni ku se vitun lukko on jotai paskaa rautalankaa. - Anonyymi
Ja ne ohjeet palautukseen on kans iha helvetin sekavat?????
- Anonyymi
Luulisi jo tyhmänkin tajuavan, ettei muutamalla eurolla saa laatutavaraa mistään.
Muutaman euron korvikset allergisoi korvat. Tämä on selvä. Voi pitää satunnaisesti muutaman tunnin, mutta ei yhtään enempää.
Kelvolliset korvikset voi saada jo parilla kympillä, mutta ei niitäkään ole hyvä pitää jatkuvasti. Kultaisten korvakorujen hinta alkaen 100 eurosta ylöspäin, ylärajaa ei ole. Niitä ei Glitterissä myydä, pitää mennä vähintään Kultajouseen.
Glitter on kiiltävää katinkultaa, voi kelvata jonkun silmissä, mutta kestävään käyttöön Glitterin halpakoruista ei ole.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1161477
- 50960
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r146764Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746- 70676
- 67626
- 53617
- 59596
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.119558Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e119535Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500- 5488
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 42420
- 4419