onko millaisia kokemuksia ihmisilla? mulla mennyt muutamia sielta hankittuja tavaroita rikki samantien, tai ollut rikki jo pakkauksesta otettaessa. vituttaa kun ne tuotteet on viela melko hintavia (esim. muovinen hiuspanta 6,90e) eivatka silti kesta tavallista kayttoa. ainakin mina alan boikotoida yritysta.
Vastaukset 10
- PlasticMind
Itse kerran ostin glitteristä halvalla vihreät korvikset mutta ne olikin paskat.Korvat ei kestäny niitä vaan tulehtu heti.Eli aika paskoja mun mielestä ne korut siellä on.Mutta ehkä muut tuotteet voi olla parempia niistä ei ole itselläni kokemusta.
- muovimaailmaa
Halpiskoruja, joissa ei ole mitään aitoa. Muovia, muovia ja muovia.
- paaaas
joo. yleensä glitter tuotteen laatu on tosi huono... :(
- sfdfidspfd
muutamia koruja ostanut. ei ole ollut vikaa niissä. niitä kalliimpia hopeakoruja en ole ostanut.
sen sijaan palvelua kyllä tyrkytetään joskus on kaksikin myyjää pienessä liikkeessä ja molemmat tervehtii ja tulee palvelemaan vaikka luulisi että toinen myyjä näkee jo että toinen myyjä tarjosi jo apua ja kieltäydyin - En-mene-uudestaan
Itse ostin sieltä korvikset joiden piti olla aitoa hopeaa, maksoi jotain 10€. Käytin niitä noin kaksi päivää, sitten alkoi korvia kauheesti kutittamaan, korvat punotti, oli kipeet ja vuos mätää ja jotaan verta. Kultajousen hopeakorujen kanssa ei oo ikinä tullut mitään. Joten tuntuu ettei ne mitään oikeeta hopeaa oo. Otin sitten korvikset pois ja ne korviksetkin oli ihan tummuneen ja siitä timantista lähti paloja pois.
- Anonyymi
Glitterin hinnoilla ei saa timantteja! Se on päivänselvä asia.
Glitteristä saa kertakäyttökoruja halpaan hintaan. Itse en sellaisia halua, mutta muutamat hopeakorvikset olen ostanut onnistuneesti.
Kultajousessa myydään jalometalleja ja timanttejakin. Hinnat on ihan toista luokkaa kuin Glitterissä, kuitenkin varsin kohtuulliset. Laatukin on kohtuullinen, sanoisin käyttökelpoinen.
Helsingin Aleksanterinkadulta löytyy huippuliikkeet ja korkeatasoinen laatu.
Panttiliikkeillä on korumyyntiä myös verkossa. Kaikkea löytyy, voi tehdä todellisia löytöjä.
- Anonyymi
Ostin korvikset glitteristä ja oli aivan paskat, niitä ei saa millään laitettua korviin se pitäisi tunkea millinkokoisene reikään joku rautalanka hommeli ja korvat vaan menee punaseksi kohta varmana korvatulehdus ja amputaatio 0/5 en suosittele.
- Anonyymi
1½/5 aika pilipali paskaa tbh. :D
Vihaan semmosii rinkula korviksii joita ei saa kiinni ku se vitun lukko on jotai paskaa rautalankaa. - Anonyymi
Ja ne ohjeet palautukseen on kans iha helvetin sekavat?????
- Anonyymi
Luulisi jo tyhmänkin tajuavan, ettei muutamalla eurolla saa laatutavaraa mistään.
Muutaman euron korvikset allergisoi korvat. Tämä on selvä. Voi pitää satunnaisesti muutaman tunnin, mutta ei yhtään enempää.
Kelvolliset korvikset voi saada jo parilla kympillä, mutta ei niitäkään ole hyvä pitää jatkuvasti. Kultaisten korvakorujen hinta alkaen 100 eurosta ylöspäin, ylärajaa ei ole. Niitä ei Glitterissä myydä, pitää mennä vähintään Kultajouseen.
Glitter on kiiltävää katinkultaa, voi kelvata jonkun silmissä, mutta kestävään käyttöön Glitterin halpakoruista ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1451125Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1171017En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset213758Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25706- 63705
- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57612- 38588
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss57541