Eikö me vaaleat

Tuolla Keski-ja Etelä-Euroopassa vaaleat pohjoismaalaiset miehet ovat kovassa huudossa naisten keskuudessa,mutta täällä Suomessa naiset lähinnä vain läähättävät tummien italialaistyyppisten gigoloiden perään.Tämän ainakin huomaa lukiessa internetin deittipalstoja,jossa ulkonäkökriteereissä lukee
ensimmäisenä,että ihannemiehen olisi oltava tummahiuksinen ja ruskeasilmäinen.
Onko meitä täällä Suomessa liian paljon. Itse ainakin miehenä pidän vaaleita naisia kauniimpina
rotunaisina kuin eteläeurooppalaisia brünettejä.
101079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

tummista miehistä pidetään keskimäärin enemmän kuin vaaleista. Naisilla juttu saattaa olla taasen päinvastoin, monet suosinevat tavallasi blondeja, mutteivät kaikki.

että elämään sen kanssa, ethän tarvitse kuin yhden tai pari naista, jotka suosivat sinua

Äänestä

Itse ainakin pidän enemmän vaalesta suomalaismiehistä, tummat eteläeurooppalaiset tyypit ovat mielestäni lähinnä ällöttäviä. Tähän tietysti vaikuttaa sekin, mihin on tottunut, eli kun Suomessa olen koko ikäni oleksinut, niin sellainen vaalea pohjoismaalainen miestyyppi nyt vaan tuntuu tutulta ja turvalliselta. (Enkä nyt suinkaan tarkoita että suomalaismiehet olisivat jotenkin värittömiä tossukoita, päin vastoin, mielestäni suomalaisissa miehissä on särmää ja asennetta monin verroin enemmän kuin noissa italiaanoissa. Ja kun itse olen tällainen hyvinkin perinteisen näköinen vaalea suomalaistyttö (oikea Elovena-blondi, heh :) ja omaan suomalaiskansallisen luonteen ja ajattelutavan, niin miksi ihmeessä sitten dissaisin kaltaistani miestä? Eihän tietenkään ole kiellettyä tykätä noista vähän eksoottisemman näköisistä miehistä, mutta jotenkin vaan tuntuu että tuollainen eteläeurooppalaistyyppinen ulkonäkö on saavuttanut jonkinlaisen itseisarvon aseman, joka nyt on, anteeksi vain, sanalla sanoen typerää. Eivät nuo etelän miehet ole yhtään sen ihmeellisempiä kuin pohjoisessakaan, vaikka tällainen yliromantisoitu käsitys nyt tuntuukin olevan, jos nyt ei suorastaan vallalla niin olemassa kuitenkin. Suomalaismiehiä halveerataan mielestäni ihan turhaan, jokaisessa kansassa on hyvät ja huonot puolensa, piste.)

Äänestä
  • Me olemma geeniemme kanto- ja levitysjärjestelmiä. Geenien kannalta eksoottiset lisääntymiskumppanit ovat haluttavampia sillä mitä vähemmän on yhteistä geeniperimää, sen parempi jälkeläisten terveyden kannalta. Tämän vuoksi eksoottiset parittelukumppanit ovat niin paljon kiihottavampia. Kun ajatellaan suomalaista geenipoolia niin olisi suotavaa että jokainen kynnelle kykenevä sinkku lähtisi merta edemmäs kalaan ja hakisi väriä geeniperimäämme.

    Sinkkumiehille suosittelisin portugalin alkeiden opiskelua ja lomien keskittämistä Brasiliaan. Saisimme pohjolaan kauniita tempperamenttisia rouvia ja vähän ajan päästä kauniita terveperimäisiä lapsia.

    Äänestä

  • kyynis kirjoitti:

    Me olemma geeniemme kanto- ja levitysjärjestelmiä. Geenien kannalta eksoottiset lisääntymiskumppanit ovat haluttavampia sillä mitä vähemmän on yhteistä geeniperimää, sen parempi jälkeläisten terveyden kannalta. Tämän vuoksi eksoottiset parittelukumppanit ovat niin paljon kiihottavampia. Kun ajatellaan suomalaista geenipoolia niin olisi suotavaa että jokainen kynnelle kykenevä sinkku lähtisi merta edemmäs kalaan ja hakisi väriä geeniperimäämme.

    Sinkkumiehille suosittelisin portugalin alkeiden opiskelua ja lomien keskittämistä Brasiliaan. Saisimme pohjolaan kauniita tempperamenttisia rouvia ja vähän ajan päästä kauniita terveperimäisiä lapsia.

    Ihonvärillä ei ole mitään tekemistä geeniperinnön
    kanssa.Kaksi 50 km:n päässä asuvaa afrikkalaista
    heimoa voivat olla geneettisesti yhtä kaukana toisistaan kuin me heistä.
    Ei meille ole ohjelmoitu mitään tuollaista suvunjatkoviettiä perimäämme.Kyse on kulttuurillisesti opituista kauneusihanteista.

    Äänestä

  • geenien kanssa kirjoitti:

    Ihonvärillä ei ole mitään tekemistä geeniperinnön
    kanssa.Kaksi 50 km:n päässä asuvaa afrikkalaista
    heimoa voivat olla geneettisesti yhtä kaukana toisistaan kuin me heistä.
    Ei meille ole ohjelmoitu mitään tuollaista suvunjatkoviettiä perimäämme.Kyse on kulttuurillisesti opituista kauneusihanteista.

    "Ihonvärillä ei ole mitään tekemistä geeniperinnön
    kanssa."

    Ihonväri on siis mielestäsi opittu ominaisuus? Voiko siis musta mies opetella valkoisen ihonvärin tai päinvastoin?

    BUHAHAHAHA!!!!

    Äänestä

sellaista morsiusparia esittävää pikku patsasta, joka esim. hääkakun päälle laitetaan. Niissä on järjestäen tumma mies ja vaalea nainen. -> sulhasen kuuluu olla tumma ja naisen morsiammen vaalea. Niin se vaan menee.

Äänestä

Olen kanssasi samaa mieltä että suomalaiset naiset ovat enempi tummien ja ulkomaalaisia piirteitä omaavien miesten perään.
Kaltaiseni vaalea viikinki ei ole täkäläisten naisten mieleen,mutta taas kauko-idässä tai siellä päin kuulemma ihan toisin päin.
En allekirjoita tuota vaaleiden naisten siis blondien kauniimpaa ulkonäköä verrattuna brunetteihin.
Pääsääntöisesti minua kiinnostavat tummahiuksisetja muutenkin tummat brunetet paljon enempi kuin vaaleat.Vielä jos naisella on jäänsiniset silmät ja mahdollisimman tummat pitkät hiukset niin olen myyty. :D

Äänestä

Eiköhän se oon niiin:
Suomalaiset miehet kuolaa blondien perään ja tumma ihosten(ulk.maal.) naisten perään..
Ja sit kun mennään ulk.maille niiin ulk.maal. miehet taas haluvat suomalaisia naisia ihan mielellään..

Että sellasta elämä on..

Äänestä
  • Totta kai miehet tuolla suuressa maailmassa tulevat hanakasti tekemään tuttavuutta skandinaavin näköisten naisten kanssa koska hehän "tietävät" pornofilmien pohjalta että skandinaavinaiset on kaikki esottomia nymfomaneja jotka parittelevat kenen kanssa vaan missä ja milloin vaan.

    Äänestä

  • Totuuden Torvi kirjoitti:

    Totta kai miehet tuolla suuressa maailmassa tulevat hanakasti tekemään tuttavuutta skandinaavin näköisten naisten kanssa koska hehän "tietävät" pornofilmien pohjalta että skandinaavinaiset on kaikki esottomia nymfomaneja jotka parittelevat kenen kanssa vaan missä ja milloin vaan.

    Ja kaikkien nimi on Helga tai Ingrid :-D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kelvata? kirjoitti:

Tuolla Keski-ja Etelä-Euroopassa vaaleat pohjoismaalaiset miehet ovat kovassa huudossa naisten keskuudessa,mutta täällä Suomessa naiset lähinnä vain läähättävät tummien italialaistyyppisten gigoloiden perään.Tämän ainakin huomaa lukiessa internetin deittipalstoja,jossa ulkonäkökriteereissä lukee
ensimmäisenä,että ihannemiehen olisi oltava tummahiuksinen ja ruskeasilmäinen.
Onko meitä täällä Suomessa liian paljon. Itse ainakin miehenä pidän vaaleita naisia kauniimpina
rotunaisina kuin eteläeurooppalaisia brünettejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu