Blondi,Brune vai punapää?

....

Miehet kertokaa mikä on seksikkäintä : blondit,brunet vai punapäät?

16

3626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olemme savosta..

      -jos tosissas luulet hiustenvärin ratkaisevan seksikkyyden,olet pihalla ja pahoin....sori.

    • jooooooh

      mitä lähempänä mustaa sitä parempi, koskee siis silmiä ja hiuksia

    • tumma

      ...ja vielä kerran tumma! Olen aivan hulluna sellaisiin eksoottisiin latinotyyppisiin naisiin. Tummat hiukset, ruskeat nappisilmät ja kauniisti ruskettunut vartalo. Suomen katukuvassa tällaisia helmiä kävelee vastaan sittenkin aika harvoin. Kyllähän täällä edelleen ovat vallalla sellaiset perus eloveena-blondit, jotka eivät pahemmin meikäläisen päätä käännä, kun niitä tulee vastaan joka kadunkulmassa. Joku Eva Longoria on aika optimaalinen. Siinä vasta Nainen!

      • EPPPPP

        Aivan totta viserrät... Punapäitä rakastan, kuitenkin ehdottomasti eniten ( aitoja sellaisia). Kyllä blonditkin kääntävät päitä yhtälailla, kunhan hiuksia on vaalennettu lisää !!!


    • -Janne-

      Vähätteletkö mun mielihalujeni kohteita eli punapäitä kun heidät pienellä kirjoitit, shame on you..=)

    • ei nirsoilla!

      Ei minusta siinä suuria eroja ole ollut. Hieno, intohimoinen suhde oli juuri aitoon punapäähän
      - tiedättä kyllä mitä tarkoitan -, mutta suhteen hienous oli kyllä enemmänkin mahtavan hienon luonteen ja upean ulkonäön ansiota muutenkin. En usko sen johtuneen karvoituksesta. Oma kokemukseni on, että aika punapäät eivät ole ihan niin innokkaita antautumaan suuseksiin kuin brunetit ja blondit.

      Nykyinen blondi tyttöystäväni, rouva omalla tahollaan, on hienossa tiiviissä kunnossa oleva nainen. Unlemoin hhänestä tapaamistemme ulkopuolellakin. Intohimoinen, kiihkeä nainen. Ei varmaan tukan värinsä takia- Häneltä löytyy tummempaakin karvoista ja niitä kyllä tulee joskus omien hampaidenkin välistä syljeskeltyä..

      Oma vaimoni on hieno brunette. Maailman kauneimmat ruskeat silmät ja lyhyt käkkärä luonnonkihara tukka. Varsi kuin pajunvitsalla. Toisinaan aika ärhäkkä, mutta kun rehellinen olen, luulen äkinän johtuvan enemmän minusta kuin tukan väristä..Kiihkeä ihminen muutenkin.

      Ei näitä kyllä tukan värillä järjestykseen saa.

    • Kalle

      Punapää tietysti!Blondit ja brunetet tylsästi
      kaikki samanlaisia;)

    • ???

      Hanki kuule erivärisiä peruukkeja ja kokeile! Voithan kantaa niitä mukanasi ja vaihdella miehen halujen mukaan.

    • totean vain

      Värillä ei ole väliä minulle sen olen huomannut,tietynlaisia kasvonpiirteitä edustavat naiset saavat minun ajatukseni sekaisin ja lähes ihastumaan heihin.

    • vato retro

      Ei voi mitään.

    • T***(m)

      Brunetet! Blondit on vitsejä todellisuudessakin... saamarin sauhupäät!

    • hiusvärillä.

      • soooos

        Eikö kukaan kuumene maantienvärisistä hiuksista?


      • kokemusta on...
        soooos kirjoitti:

        Eikö kukaan kuumene maantienvärisistä hiuksista?

        Kyllä maantienväriset hiuksetkin ovat kauniita. Latinomiehet ainakin tykkäävät. :o)


    • wfw.

      Kaikkihan voi sitä olla, tuskin siinä hiusten väriä katsotaan.

    • juupa juu

      Kyllä jotku osaa olla idiootteja... EI SE SEKSIKKYYS HIUSTENVÄRISTÄ OLE KIINNI! prkl...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      25
      9591
    2. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      73
      7274
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      27
      4739
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      232
      3844
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3103
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2796
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      109
      2753
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      16
      2590
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      46
      2452
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      2429
    Aihe