verenohennuslääkkeet ja alkoholi..?

tiituliini1234

Onko jollain tietoa klexane hoidosta?
eli onko alkoholi kuinka pahasta..?

Itselläni hoito ollut päällä huhtikuusta asti ja jatkuu näillä näkymin vuoden loppuun, siirtyen sitten marevaniin mikäli ei leikata.

Mieli tekisi jokusella tuopilla käydä joten onko jollain tietoa onko kuinka pahasta..?

Alkoholiahan ei suositella, mutta esim jos jättää vaikka iltapistoksen pois, olisiko vähemmän haittaa..?

Vai pitäisikö unohtaa ajatus..

4

1437

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kjhfdölkhgfsdoi

      "mutta esim jos jättää vaikka iltapistoksen pois, olisiko vähemmän haittaa..?"

      -> taitaa olla kova jano?
      heh heh, joo, kannattaa ehdottomasti lopettaa ja alkaa omatoimisesti ohentamaan vertaan alkolla. hyvä ajatus. kerro sitten parin kuukauden päästä, miten kävi.

      • ohentaa

        tuskin pistosta kannattaa pois jättää varmaan muutaman paukun voi ottaa...kysy Yan puhelinneuvonnasta niin saat varmuuden, ammattilainen vastaa.


      • ...
        ohentaa kirjoitti:

        tuskin pistosta kannattaa pois jättää varmaan muutaman paukun voi ottaa...kysy Yan puhelinneuvonnasta niin saat varmuuden, ammattilainen vastaa.

        .. vaan kirjoitti täyttä asiaa. Jos on niin kova jano että hengenvaarallisella taudilla lähtee leikkimään (millekään muulle ei Klexanea katsota tarpeelliseksi kuin potentiaalisesti henkeä uhkaavalle) niin oikea puh nro EI ole Yliopistoapteekin vaan A-klinikan!!!!!!!


    • mill93

      No huhhu :D en tiennyt että polvileikkauksen takia määrätty klexane kuuri oli tarkoitettu minulle sen takia että minulla uhkaa lähteä henki. Luulin että johtui siitä että syön e-pillereitä joka suurentaa riskia saada laskimotukoksia leikkauksen jälkeen, mutta kaikkea sitä oppii..:P

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      152
      4771
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      207
      4003
    3. 214
      3213
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      110
      3054
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      87
      2896
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      125
      1730
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      15
      1639
    8. 61
      1339
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      116
      1237
    10. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      1186
    Aihe