Jos joku kaunis tyttö hymyilee nätisti luulee osa miehistä jo pääsevänsä tytön sänkyyn. Ei kai minun tietääkseni hymy tarkoita halusta päästä sänkyyn kenenkään kanssa. Hymyilkää tytöt rauhassa. On sitä niin mukava katsella ;)
Miksi useat miehet kuvittelee?
tupu1771
151451
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi naiset usein lukevat rivien välistä?
Miksi naiset kuvittelevat että katse silmiin vaikkapa Sokoksen ruokaosastolla merkitsee jotain?
Miksi maapallo ei ole pallon muotoinen?
Miksi ihmiset autoilevat humalassa?
Miksi lemmikeillä on suolistoloisia?
Miksi dinosaurukset kuolivat?
Miksi Paavo Väyrynen ei päässyt presidentiksi?
Miksi Suomi24:ssä kysellään asioita?
Monta kertaa kun on erehtynyt hymyilemään niin on päätynyt kiusalliseen juttutuokioon ja perustelemaan miksi ei halua antaa puhelinnumeroa.
Ja vastailemaan suomi24:ssä siihen miksi naiset antavat ymmärtää ja flirttailevat vaikkeivät ymmärrä antaa.
Että hymyilyllä jo oltaisiin melkein menossa sänkyyn, siis miesten mielestä?
No minä nyt kuulun niihin joka hymyilee tutuille ja tuntemattomille ja ei kyllä koskaan ole tullut mieleen että miehillä sen suuntaisia ajatuksia.
Ups! Unohdin että kirjoitit kaunis tyttö hymyilyllään...! No, ei se mitään hymyilen jatkossakin ja hymisen mielessäni nyt tuo mies tahtoo kanssani...!
Ps. Miksi laitoit tuon kommentin: Ei minun tietääkseni hymy tarkoita....!
Tuo toinen vaihtoehto kuullosti paljon mukavammalta >> Hymyilyllä sänkyyn!;DD
Että tyttö hymyilyllään todellisuudessa ajatteleekin sänkyhommia? Mielenkiintoinen haave sinänsä mutta taitaa olla silti parempi ettei leikilläänkään ala uskoa moiseen.
Sinähän se SANOIT että jotkut miehet kuvittelevat kauniin tytön hymyn tarkoittavan että hymyily on jo melkein sänkyyn menoa!
Minä olin hämmentynyt tästä toteamuksesta, ei ole koskaan tuollainen tullut MIELEENIKÄÄN!!
Väärin kirjoituksesi tarkoituksen. Uudelleen luettuani näyttää jo paljonkin järkevenmältä kirjoitukselta. Minun moka. sorii
Anteeks pyyteleen! Hymyilyttää, onneks kukaan ei nää luulevat viel että minä tota nois niin ku silleen...tahtoisin sänkyyn, pois se minusta!;D
Liettuassa, Vilnan vanhassa kaupungissa olimme työmatkalla ja parin työkaverin kanssa käveltiin kaupungilla päivällä syysauringon lämmittäessä kivisiä katuja.
Vastamme käveli kolmen nuoren naisen seurua, keskimmäinen alkoi hymyilemän ja minä aloin hymyilemään takaisin. Kävelimme samalla jalkakäytävällä ja tämä tyttö käveli kohti hymyillen, ja niin minäkin. Lähempänä hänen hymy kääntyi lieväksi huulten kutsuksi ja tajusin, että hän ei aio perääntyä, en siis minäkään. Kävelin kohti, annoin pusun huulille ja halasin.
Hymyilimme erotessa ja jatkoimme molemmat omaa tietä eteenpäin. Tämä oli oikein kiva spontaani tapahtuma, josta jäi positiivinen ja hyvä mieli, eikä se tarkoittanut mitään muuta, kuin hymyä ja pusu.
kun vilkaisee satunnaista naista niin ne luulee että haluaa niiden kanssa naimaan, vaikka monesti katsoo vain jotain mikä herättää mielenkiinnon kuten isonenä tai rumahattu.
ja hymyilee taaksepäin? On kävelemässä jo pois, mutta kääntyy katsomaan taakseen jopa useamman kerran ja hymyilee.
Ne nauraa mulle :( Vai oisko sittenkin niin että voisi olla mahkuja. Sitähän ei toisaalta tiedä kuin kysymällä kauniisti mikäs sitä neitiä niin hymyilyttää.
miehellä on vain pipari aina mielessä ja mies ei muka voisi ihan aidosti ihastua naiseen??? Sekin on silkkaa bs:ää että miehellä olisi "se" mielessä kerran minuutissa....tai sitten olen melkoinen poikkeus. Seksiä nimittäin en ajattele kuin pari kertaa viikossa. Muun ajan täyttää muut ajatukset..mm. harrastukset, lemmikki, kotiasiat jne.
En tiedä tosin onko Tupu mies vai nainen mutta voisi olettaa olevan nainen kun tekee miehistä moisia oletuksia!!
Ihan huomioita ystäväpiiristä ja illanvieton tuoksinnasta.
Ota huomioon että sun lähipiiris ei ole koko Suomen väestö! Se on muutama ihminen ja sillä sipuli, heillä eri asiat mielessä kuin muilla.
Joten äskeinen kommenttisi arvo tipahti ala-arvoiseksi