Tässä kysymys miehille (ja miksei naisillekin), joka on varmaan kysytty jo moneen kertaan, mutta:
Mikä miehiä viehättää venäläisissä naisissa?
Mitä niin ihmeellistä heissä on,että pitää Venäjältä vaimoa tms. hakea?
Onko kyse siitä ettei Suomesta löydä naista niin haetaan naapurista? Miksei Ruotsi käy, vai eivätkö ruotsalaiset ole niin helppoja "saaliita"?
Mikä miehiä viehättää venäläisissä naisissa?
Mitä niin ihmeellistä heissä on,että pitää Venäjältä vaimoa tms. hakea?
Onko kyse siitä ettei Suomesta löydä naista niin haetaan naapurista? Miksei Ruotsi käy, vai eivätkö ruotsalaiset ole niin helppoja "saaliita"?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Mikä miehiä pitäisi viehättää ruotsalaisissa naisissa? Eihän sitä nyt ehdoin tahdoin huonoa pidä lähteä etsimään, kun kotomaakin tarjoaa parempaa. Lukeeko vanteessasi, ettet ole helppo "saalis", kun tällaisia kyselet? Ehkä ongelma ei ole venäläisissä vaan sinussa itsessäsi, kun toisten tekemiset ja mieltymykset häiritsevät.
mistä suomalaiset miehet tai naiset hakevat puolisonsa. Eivät kaikki ole ehkä sinunkaan puolisostasi yhtenevää mieltä, vaikka se olisikin naapurin Jaska.
Vapaus kaikille valita oma elämänkumppani !
on se että valikoima on tosi pieni ja naisien vaatimukset miehistä ovat jotain Akateeminen,sporttinen.varakas,hyvännäköinen...ynnämuuta.
Ajatellaas pientä kylää jossain pohjoisessa niin niin valikoimaa minulle on niukasti.Olen 45v eronnut tai erotettu lapseton ja haluaisin vakinaisen suhteen.Enh polta enkä juo mutta ei vaan löydy?niin miksi?syitä on monia...En halua kaljaa litkivää lihavaa ämmää mikä ei osaa edes pukeutua tyylikkäästi.saati sitten sanavarasto?vittu,saatana,perkele,nussia,ynnämuuta.tää vaan on totuus.siksi Idän tyttönen vetää enemmäm.
useimmat venäläiset,kuten virolaisetkin naiset ovat viehättäviä käytökseltään ja asenne aviomiestä kohtaan on hyvin naisellinen.
heistä ei voi sanoa"onpa hyvä jätkä"tyyliin,kuten monesta lähiö pubin muijasta voi vain sanoa.
Miehiä miellyttää edelleenkin tänä päivänä naiselliset naiset.
Kun katsot niitä Venäjältä vaimoja hakevia miehiä saat puolet hakemastasi vastauksesta: Ressukoita.
Kun katsot niitä Venäjältä vaomoksi haettuja naisia saat toisen puolen vastauksesta:
Kauniita.
Ruotsalainen nainen voi ehkä joissain tapauksissa hyväksyä rikkaan suomenruotsalaisen miehen. Ei koskaan suomalaista. Niin suuri on ylemmyyden tunne siellä meihin päin. Paljon suurempi, kuin täällä venäläisiin päin.
Tuo osa oli suoraan sanottuna typerä kommentti.Mä en koskaan ajattele hyväksymista kansallisuuden mukaan.Tietysti jokaisella on omat kriteerit niin kuin mullakin.Mä en haluaisi edes tutustua Muslimeihin en edes ystävänä.Mitä tulee noihin ressukoihin niin se on hyvä kun saavat haluamansa eikä tarvi tyytyä kotimaisiin norsuihin.Ressukat saavat mitä haluavat.Heillä on rima korkeammalla kuin monellä Matti Meikäläisellä jotka joutuvat tyytymään sellaiseem kuin sinä.Sorry mutta se on totuus.Valinta on vapaa.
Ai et ajattele hyväksymistä kansallisuuden mukaan...-))alkoi hymyilyttämään kun kotimaisista norsuista puhuit...ja ylistit venäläisnaisten kauneutta...
Heh no joskus se Zoran kyllä päästelee niin ristiriitaista väittämää, että alkaa epäilyttää onko kirjoittelija koko ajan sama, meinaanpa sitä samaa kummajaista joka taannoin otti minunkin rekkaamattoman merkkini käyttöön ja lateli tarinoita anneli tädistä.
Paha mennä sanomaan luultavasti tähän olisi joku oikaisu tukllut, jos herra itse ei olisi sanojensa/ kirjoituksiensa takana;D
No. Viimeaikoina olen päässyt pariin vähän tutustumaan, ja sanoisin että luonne. Mukavan iloisia, romanttisia ja lennokkaita tapauksia. Ei kovinkaan arkisia. Tosin mun kokemukset koskee ylempää keskiluokkaa edustavia turistivenakkoja, mutta kuitenkin.
Itse en ole ainakaan koskaan pitänyt venäläisistä naisista (ja olen ihan suomalainen mies), sama pätee myös noita baltian maiden naisia yms. Kaikilla on samanlainen ruma nenä ja muutenkin ne on helvetin laihoja. Kyllä itse pidän kaikkein kauneimpana suomalaisia ja muita skandinavialaisia naisia :)
Nenä on kyllä usein aika terävä ja pysty venäläisillä (antaa kasvoihin vähän kovan ilmeen) Mutta kyllä kaikkein rumimmat ja täten isoimmat nenät ovat arabimiehillä.
Nenä on kyllä helkkarin ruma kapistus muutenkin mutta kun siihen on tottunut niin ihminen näyttäisi aika kummalta ilman nenää..
laihuudesta en tiedä... jostainhan se maatuska on mallinsa saanut;D nykyään tosin (kiitos median) kaikissa maissa nuoret naiset panostavat hoikkuuteen ja luurankelovartaloa ihaillaan ylirajojen. Suomessa tämä toteutuu siten, että nuoret tytöt jättävät kouluruuan syömättä ja korvaavat sen karkkipussilla, mikä ei sinänsä edistä rankeloitumista.
Mikähän siinä on kun nämä iranilaisten neniä koskevat juttuni eivät eivät meinaa pysyä. Olisiko kysymys sheriffillemme jotenkin henkilökohtaisen kipeä?
Ruotsalaiset naiset on samanlaisia "@$£%¤%¤&/? akkoja kuin suomalaisetkin, tosin vähän kauniimpia. Lisäksi ruotsalaiset naiset eivät pidä suomalaisista (miehistä). Miksi siis kukaan lähtisi ehdoin tahdoin hakemaan vaikeuksia rajan länsipuolelta, kun rajan itäpuolelta voi hakea mukavan vaimon?
täysin suomalainen. Monia Euroopan maita matkanneena, muutamassa asuneena (tällä hetkellä Englannissa) voin kertoa, ettei venäläiset naiset ole kovaa huutoa missään muualla. Kävin juuri hiljattain keskustelun pubissa, jossa miehet päivittelivät sitä, kuinka hirveitä venäläiset naiset ovat. Niin ulkoisesti kuin sisäisesti. Olin ihmeissäni niinkin voimakkaasta keskustelusta.