Pedof.puoluetta vastaan vetoomus

Vetoomus pedofiilipuoluetta vastaan:

http://www.adressit.com/pedonkielto

Oli jo melkein 36000 nimeä.
5189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ajatusrikokset rikollisiksi Suomessakin!

Äänestä
  • Jos olisi puolue, joka vaatisi murhia laillisiksi, vastustaisin sellaisen "kieltämistä" aivan yhtä voimakkaasti.

    Kukaan täysjärkinen ei tuollaista puoluetta ota vakavasti, mutta silti sivistysmaassa minkä tahansa typerimmänkin ajatuksen kannattajilla pitää olla oikeus sanoa ajatuksensa ääneen. Onhan hihhuleillakin omia puolueitaan, kuten tämä helluntailaisten kristillis"demokraatit" aka. Kristillinen liitto Suomessa, jolle kaikki nauravat.

    Vain helluntailaishihhulit ja kepulit voivat olla tällaista vapautta vastaan.

    Äänestä

Nykyisen noitavainon kaltaisen jahtaamisen tuloksena on hyvä nekin alkavat pitää puoliaan.

Äänestä
  • Keksitty "tabu" nynnyjen asia, että pedofilasta olisi haittaa. Nyjyajan noítavainoa, jolle nauretaan sadan vuoden päästä. Perhanan lampaat allekirjoittaneet!

    Äänestä

Haluaisin allekirjoittaa, mutta samalla haluaisin muutkin sairaalloisuudet poistettua. Samassa adressissa tulisi luvata vaatia homoseksuaalisuuden luokittelua uudestaan sairaudeksi ja rikokseksi. On suurta kaksinaismoralismia jättää se pois vaatimuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hollannin tapaus kirjoitti:

Vetoomus pedofiilipuoluetta vastaan:

http://www.adressit.com/pedonkielto

Oli jo melkein 36000 nimeä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu