Eli mikä olisi helpoin keino saada 5 kiloa pois noin kahdessa/kolmessa kuukaudessa vai onko se edes mahdollistakaan? Ruokavalio on kunnossa, mutta minkälainen liikunta olisi tehokkainta?
-5kg
looo
3493
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Moi!
Jos sen 5kg haluat vaikka 2kk saada pois,se onnistuu vaikkapa kuukaudessa!Itse pudotan kilon tai puolitoista joka viikko.Eli siis se tekee noin viisi kiloa kuukaudessa! Eli on hyvä mahdollisuus! ;) Vesijumppa auttaa mulla.
Mitkä sun mitat ovat kun saat noin paljon pudotettua viikossa? Minä olen 161cm/56kg, eikä todellakaan lähde kiloa viikossa vaikka kuinka yritän. Olen saanut 2kg pois puolessatoista kuukaudessa liikkumalla joka päivä 2 tuntia, sekä jättämällä kaiken lihottavan pois. Tavoite on päästä 52kg:n painoon joulukuuhun mennessä.
Moi!
Mittani ovat;
167cm/620kg.Ihav vaan ruokapyramidin avlla.Muista LAUTASMALLI!Ja muista toki muut terveelliset elämäntavat,ja likunta.