elikkäs minulla olisi lauantaina yhdet pippalot ja pitäisi mahtua yhteen asuun, olen meinaan lihonut viitisen kiloa kesän aikana..
Elättelenkö turhia toiveita, vai onko mahdollista että pystyn laihtumaan kolmessa päivässä seuraavanlaisella ruokavaliolla:
päivässä 200 kcal, koostuen pääosin ananaksesta, maitorahkasta päälle ripoteltuna vehneleseitä jotka pitää nälän paremmin poissa. Ja vettä mahdollisimman paljon. Joka ilta tunnin pyörälenkki reippaalla vauhdilla. Olen jo yhden päivän noudattanut kyseistä dieettiä. Saattaa kuulostaa kamalalta mutta pakko saada se 3 kg pois!!
3kg kolmessa päivässä??
10
3097
Vastaukset
- taikina
bileissä alkoholia?en suosittele ainakaa juomaa tollasen "dietin" jälkee!!:) Voi olla et vähän nesteitä lähtee mut..hmm:)
- Ei kannata kokeilla
Normaalisti ei pysty laihtumaan tuota kolmea kiloa muutamassa päivässä. Tiedän kyllä keinon millä painoa saa nopeasti tiputettua tuon kolme kiloa, mutta sen jälkeen olisitkin siinä kunnossa ettet mihinkään pippaloon pystyisi menemään. Hyväksy itsesi semmoisena kuin olet ja osta joku toinen asu äläkä pilaa terveyttäsi typerillä laihdutuskonsteilla!
- vaarallista
Terve, nuori ihminen voi hyvin olla muutaman päivän syömättä tai näykkiä jotain! Tosin minäkin ihmettelen, onko se bileissä viihtyminen nyt sitten niistä parista kilosta kiinni...?
- kiertymäriski lisääntyy.
vaarallista kirjoitti:
Terve, nuori ihminen voi hyvin olla muutaman päivän syömättä tai näykkiä jotain! Tosin minäkin ihmettelen, onko se bileissä viihtyminen nyt sitten niistä parista kilosta kiinni...?
Todellakaan muutaman päivän paasto ei terveeseen ihmiseen vaikuta yhtään mitään. Ja laihduttamisen voi aivan hyvin aloittaa kolmesta viiteen päivään kestävällä paastolla tai lähes paastolla. Ainoa lyhyeen paastoon liittyvä vaara on suolen tyhjenemisestä aiheutunut suolen kiertyman riskin oleellinen lisääntyminen, ja riskin pienentämiseksi kannattaisikin syödä päivittäin hiukan ruisleipää tai muuta kuitua. Toimeton suoli veltostuu ja veltto suoli kiertyy suuremmalla todennäköisyydellä kuin jäntevä ja aktiivinen suoli.
- auttaa
jos nyt kiloja haluat tuijottaa. Nestettähän se tosin vain on, sillä on paastottava pidempään ennen kuin elimistö alkaa käyttää rasvaa -ja lihaskudosta energialähteenään. Mutta muutamankin päivän vesi tai mehupaasto vie kyllä enimmät turvotukset, ja on täysin turvallista. Olo on toisilla (ensimmäisinä päivinä!) vain hieman heiveröinen, toisilla kaamea. Riippuu esim. siitä, syökö lihaa, kahvitteleeko, tupakoiko...
- 180 cm
Kuulostaa ehkä pahalta/(epätodennäköiseltä), mutta itse laihduin sen 3 kg noin 24 tunnissa. Eilen aamupäivällä paino 55 kg, nyt se on 52 kg. Eilinen ruokavalio koostui kahdesta palasta leipää, yhdestä omenasta, kahvista, ja muutamasta maitolasillisesta jolla nälkää pois.
- cuba libre
Ja joudut olemaan dieetillä vielä jokusen viikon, jotta tuo 52kg pysyy. Muutoin ne kolme kiloa pullahtaa takaisin, koska et laihtunut sitä kolmee kiloa, vaan olet ainoastaan tilapäisesti kuivempi.
- Anonyymi
Miten voin laihua voikko antaa vinkin
- Anonyymi
Juokse 30km niin laihdut 3kg. Älä syö ja juo lenkin jälkeen.
- Anonyymi
Hengitä portailla kylmää ilmaa 5den minuutin ajan niin lauantaiksi on lähtenyt viisi kiloa. Ja vatsalihakset on VEITSENTERÄVÄT. Minuutti = 1 kilo. Tarkistin pihtimitalla ja merkkasin vihkoon oikealle puolelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait202978- 392577
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381443- 841340
- 631231
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40979Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124883- 32796
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27645Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan59611