Kielten järjestys?

Onks ne kielet pakko laittaa sillä tavalla EADGHE? Musta olis kivaa jos ne paksut olis siinä keskellä ja ohkaset niinku reunoilla.
4494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

haluat ja viilaa satulasi uusiksi. katsoin yhdestä liikkeestä satula viilojen hintaa niin 150e saa pulittaa satsista.

Äänestä

Vois olla aikamoinen arvoitus virittää ne.

Äänestä
  • Mikä siitä tekis sen vaikeamman virittää? Vaikeinta tuossa tulisi varmaan olemaan se että oppisi muistamaan missä minkäkin paksuinen kieli on. Sointuja rämpytellessä eroa ei juuri huomaisi mutta yritäppä näppäillä..

    Äänestä

..panisit ne ristiin. Niinku alaE-kieli lähtis kaulatallan yläraosta ja menis runkotallan alarakoon. Ja muut kielet samaan tapaan. Syntys ehkä uutta modermia musiikkia?! Eikä sillä virittämiselläkään olis kai sit mitään väliä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


voisko vaikka.. kirjoitti:

Onks ne kielet pakko laittaa sillä tavalla EADGHE? Musta olis kivaa jos ne paksut olis siinä keskellä ja ohkaset niinku reunoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu