....hajua, oletteko huomanneet? renkaalla sen huomasi silloin kun sitä pyöräytti, muttei muuten ja nyt tapilla (joka liikkuu koko ajan) huomaan sen aika useasti, onko se loppunut teillä ajan kanssa vai onko se teidän ilonanne koko ajan?
itselläni septum ollut n 2kk. pesu varmaankin auttaisi...
itselläni septum ollut n 2kk. pesu varmaankin auttaisi...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oletko huomannut hajua, jos et pese hampaitasi tai kainaloitasi.
Perushygieniaa ei kannata unohtaa lävistysten parannuttuakaan.
Ei se haise jos peset sen riittävän usein.
juu septumilla on semmonen ominaisuus että n.kuukauden kuluttua laitosta alkaa sellainen mädän haju...ja sen pitäis ajan oloon hävitä..
kannattaa vaan pestä usein..ei se varmaan johdu siitä että huonosti hoitaisit =)
Nuilla mie sain hajun ainakin heikkeneen. Miun kohalla tuntuu siltä, et vaikka kuinka yrittäis pestä korua ja nenää, niin ainakaan kesäaikaan sitä hajua ei saa pois.
Juu tosiaan, oman septumini kanssa haju oli mukanani sellaiset kolme kuukautta :) Sinä aikana pesin ahkerasti sitä sen parannuttua saippualla, ja kyllä se lopulta itsekseen loppuikin :) mutta desinfiointiaine vain kuivattaa, muista se :/
selvä muistetaan :) kiitoksia kaikille :)