Pitäisi saada autoon taas kunnon bassolevy. Olisiko kellään neuvoa jotain uutta musiikiia. Tyylinä olisi tällainen suunta:
E-type(life, here i go again), Lasgo(something, surrender), blumchen(ich bin wieder ?hier?), gunther (touch me), ace of base, ATC jne..
eli siis tiedätte varmaan minkä tyylistä musiikkia. Niin olisikos...uusimpana kappaleena tuohon sopii Boten Anna, joka onkin melkosen hyvä biisi vuosiin. Lisää...? Alkaa musiikki loppua kesken.
E-type(life, here i go again), Lasgo(something, surrender), blumchen(ich bin wieder ?hier?), gunther (touch me), ace of base, ATC jne..
eli siis tiedätte varmaan minkä tyylistä musiikkia. Niin olisikos...uusimpana kappaleena tuohon sopii Boten Anna, joka onkin melkosen hyvä biisi vuosiin. Lisää...? Alkaa musiikki loppua kesken.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Basshunterilta on julkastu jo koko levykin nimeltään (Lol)Boten Anna tyyliin.Juurikin on muuten Milk Inc:ltä myös julkastu uusi levy joka kantaa nimeä Supersized.
mutta ootteko te noin vitun puupäitä, ettekä tajua ettei tällä musiikilla ole mitään tekemistä discon kanssa?! Laittakaa noita kysymyksiä nyt jo sinne pop-osastolle, ei ne tänne kuulu eikä täällä kukaan noihin edes osaa vastata, koska uskoisin ettei disco-musiikin harrastajista kovinkaan moni harrastele tuollaista paskaa.
No onpas teinipennulla taas KOOOOVAAAA kielenkäyttö ja IISSSOOOOO sanavarasto kun oikein PASKAN osaa jo lausua ja kirjoittaa!! Hyvä tavaton! Ja sinunko musiikkisi sitten on oikeaa musiikkia?? Niinkö? No voi herra kuningas, anteeksi että kuuntelen tuollaista paskaa ja anteeksi hirveästi jos se tuollaista pientä pientä lasta haittaa NIIIIIIIN paljon! Sorim hirveästi kun pilasin sun pienen pienen päivän. Voi pikku-nassu! HALI!
Otitko huomioon että ylläoleva runkkari saattaakin olla nainen?
Vaikka ilmeisesti kuten minäkin, oletat, että se on mies, koska käyttää tuollaista kieltä.
Ja kyllähän tuota musaa discoissa soitetaan, mutta on eri asia mistä discosta on kyse. Edelläoleva äijä varmaan kuppaa joissain 60-luvun homoluolissa, joissa soitetaan YMCA:ta ja Boney M:ää ym. vanhaa "kovaa kamaa", mikä taas on meille nykyimmeisille täyttä p-a-s-*-*-*.
Neuvoisin tsekkaamaan e-typen uusimmat levyt, just tuon basshunterin, da buzzin, ian van dahlin, ja antiquen tietysti!
Kai nainenki voi olla "runkkari".
Sitä en kyllä ymmärrä,et jollain on niin kapea katsantokanta eri tyylilajin musiikkiin,et pitää noin väkevästi ilmoittaa oma kantansa.Voishan sen ny pitää omana tietonaan.No meitä on moneksi.Tykkään kyllä itsekin kuunnella oikein vanhaa DISCO musiikkia aina joskus.Mutta topicin avaaja ei sen tyylistä pyytäny.
Mutta tässä jotain lisää:
Groove Coverage - 21st century
Fabrizio Faniello - Believe
Sunblock - I'll Be Ready
olen vanhempi kuin te yhteensä ja joudun runkkaileen puolet vähemmän, mutta ei se mitään...Ihan siksi vaan olen kärkäs, koska haen täältä tietoa discosta, pop palstalta popista ja konemusapalstalta konemusasta. Osaako herrat tai naiset lukea palstan kuvauksen: Keskustele "vanhan ajan" disco-musiikista.
Finlandia on tämän palstan sheriffi.
Täällä on aiheessa mainittu varmaan viistoistatuhatta kertaa, koska tuskinpa täältä mihinkään basshuntereihin jne. kummempia vastauksia löytyy.
No jos oot aikuinen mies niin kerroppa ikäs katotaan?.Ite oon kahden lapsen isä,ikää 40 ja risat.Kai sitä joku voi erehtyä täälläkin kysellä uudemmasta TANSSIMUSIIKISTA.Vielä tohon runkkailemiseen,niin sun pitäis varmaan liikutella nahkaas useammin et olisi niin kärkkäällä päällä.