Ööh, kuinka nopeasti ripset kasvavat?
Mulla kävi pieni onnettomuus saksien kanssa.. Älkää kysykö että miten IHMEESSÄ mä satuin osumaan ripsiin saksilla.. :D Toisesta silmästä yläripset siis aika lyhyenä.
Ripsistä!
4
1022
Vastaukset
- kuukaudessa
Minun ripseni kasvoivat takaisin silmäleikkauksen (ja samalla ripsileikkauksen) jälkeen parissa kuukaudessa ihan sängestä alkaen.
Pakko on kysyä: miten IHMEESSÄ onnistuit leikkaamaan ripsesi? ;)- jjjane
Tasoitin otsatukkaani, huomio herpaantui ja ohops.. Hyvä että menivät silmäripset eikä itse silmä ^^'
- tuollaisesta
jjjane kirjoitti:
Tasoitin otsatukkaani, huomio herpaantui ja ohops.. Hyvä että menivät silmäripset eikä itse silmä ^^'
tuo Microsoftin office assistant, joka muutaman viikon välein avaa ohjelman sanoen "Muista, että sakset kädessä ei saa juosta".
Läheltä on liipannut. Kasvata ripsiä rauhassa ja jos vähän joskus v***ttaa, muista silmän säästymistä! :) - onnistuin
jjjane kirjoitti:
Tasoitin otsatukkaani, huomio herpaantui ja ohops.. Hyvä että menivät silmäripset eikä itse silmä ^^'
Kyllä tuo ripsien lyhennys onnistuu näköjään muiltakin! Itelle sattui niin (tästä kyllä aikaa jo monta vuotta), että metalliset ripsentaivuttimet oli vääntyny matkalaukussa niin, että tuloksena oli ripsien lähteminen kummastakin ulkoreunasta, tietysti siis ihan tyvestä. Ja keskelle jäi sitten pieni hassu tuppo ripsiä!
Kyllä se lähinnä vain nauratti ja ripset kasvoi takaisin muutamassa viikossa :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302751Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/722082Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee211665- 1191616
- 1391316
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881084Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917