"Henkisen saastan haittavero" !

Tuo oli ainut ehdotus joka mietityttää, tässä varjo budjetissa. Pörssi -kyllä- verolle !

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kristillisdemokraatit panisi pörssikaupan verolle/1135221503619
2135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kepu, kokoomus ja sdp kiellettäisiin!

Äänestä

Henkisen saasteen haittavero koskisi tietysti myös televisiota! Esimerkiksi Salatut elämät ja muut saippuascheisset, Big brother ja vastaavat tosi-tv-paskat sekä kaikki Marco Bjurströmin juontamat ohjelmat kuuluisivat tuon veron piiriin.

Lisäksi kaikkien kanavien propagandistiset uutiset (jokaisen mielestä ne uutiset sisältävät propagandaa suuntaan tai toiseen) ja valheelliset säätiedotukset on verolle pantava!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmaisu jees. kirjoitti:

Tuo oli ainut ehdotus joka mietityttää, tässä varjo budjetissa. Pörssi -kyllä- verolle !

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Kristillisdemokraatit panisi pörssikaupan verolle/1135221503619

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu