Ole sinä nainen, minä olen mies. Vaihdetaan sitten taas kohta takaisin.
Nykyajan roolipeli.
Nykyajan roolipeli.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
mutta naisena on paljon mukavempaa ;)
Ahaa...siis, että minä saisin olla vähän aikaa mies vai?Ja sinä olisit nainen? Mulla olisikin tosi kivannäköisiä hameita ja sukkahousuja....hehee;)
Ehkä tuo ajatus oli vähän turhan synkeä.
Jos miehet eivät kelpaa miehinä kaikkine omituisuuksineen, niin kai sinne hameosastolle on sitten suunnattava.
:-)
mulle olikin osuvasti kasvanut kikkeli ja paremman puutteessa työntelin nuken suuhun..
Se on hienoa.
Jos pitää näkemästään, niin siitä vaan. Se mikä on, se on enimmäkseen toisten ongelma.
Onnea itsesi etsinnän haasteisiin ja lopulta myös valitsemallesi tielle.
;-)
Kävin polttamassa rintsikat parvekkeella. Ihanan emansipoitunut olo. Nyt taidan lähteä vaatimaan rauhaa ja rakkautta Asem-mielenosoituksen sekaan.
Mutta jos se selitys "tuli parempi olo" vaikka toimisi.
:-)
Veikkaan, ettei mene pitkään ja vaimosi on "Miehen logiikka"- palstalla kysymyksineen.
Vaimo on onneksi jo menneen talven lumia, kuten nyt myös nuo kaappiin unohtuneet tissinkannattimet :-D
Pieni vainoharhaisuus iski, mitäs jos se tosiaan vaklaa täällä ja kehittelee julmaa kostoa ... Kruik!
Mitäs jättää kannattimiaan kaappeihin. Syyttäköön itseään. Ei heru myötätuntoa, ei.
:-)
I say: Let them burn.
"Ohjeita SMASH ASEM! - mielenosoitukseen Ohjeita mielenosoitukseen osallistuville -Voit tilata reaaliaikaisia tiedotteita ja ohjeita toimimisesta mielenosoituksessa lähettämällä tekstiviestin "tilaa" numeroon 050-9334994. Tähän numeroon ei oteta vastaan puheluita. -Mielenosoituksen lakitukiryhmän numero on 041-7850357. Soita siihen, jos joudut vaikeuksiin virkavallan kanssa."
Ei me tollasia aleta pelaamaan, pelataan Warhammeria niinkuin ennenkin.
Örkit saa pataan ja sitä rataa.
tulee mieleen se Pirkka-Pekka Peteliuksen, Vesa Vierikon ja muiden koomikkojen tv-sarja :)