onko siis perhe ...äiti, täti, sisko, veli, isä ja kaikki kaverit... missä arvossa persialaisilla ja turkkilaisilla? Kuuluuko suvun vanhimman pojan huolehtia muista? Onko tämä kuinka paljon kulttuuria vai persoonaa? Kun en oikein enää usko ajanpuutteeseen, vaan halun, jota ilmenee sitten roppakaupalla silloin tällöin. (ei seksisuhdetta)
onko
perhe--
3413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä se vanhin poika joka pitää isän jälkeen perhettä pystyssä ja huolehtii kaikesta.
Jos et ole itse valmis tuohon asiaan, niin ei yhdessäolosta kyllä tule mitään. Noissa maissa on niin, että kun avioidut niin menet koko perheen kanssa naimisiin, eli et ole ykkönen koko aika miehesi silmissä.
ihan hyvä, jos sitä mieltä olette. Minulle kelpaa koko suku, kun omaa ei ole. Ja olen onnellinen jos näin on, välillä meinaa usko mennä =D
Hyvä on jos sopeudut, tiedän kyllä se on alkuun vaikeaa, ainakin kun täällä Suomessa vain mennään miehen kanssa naimisiin. Mutta ajan myötä kaiken ymmärtää ja koen ainakin itseni myös onnelliseksi.