JOo

kyllä joo

"Mikä ihmeen tyyppi tämä sheriffi täällä oikein on??! Nuoleskelija?, hyysäri?!, joka poistaa kaikki asialliset viestit. eihän täällä enään ole edes sananvapautta?

Jos kerran puhutaan monikulttuurisuudesta, niin miksi ei voida myös varautua sen ongelmiin? Ihmettelen.
Täällä ei päästä koskaan järkevään keskusteluun jos tämä jatkuu tällaisena. Joten sheriffille pyyntö: Tänne ei oikeasti kirjota enään mitkään muut kuin hyysärit, joten anna tilaa myös avoimelle keskustelulle. Se olisi demokraattista ja reilua; täällä toisin kun muilla suomi24 forumeilla -asiat polkevat paikallaan ja vain sinun toimiesi ansiostasi."

1

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • funtsailija

      Jos se on sheriffimme syytä, että palstaltamme puuttuvat ne muiden foorumeiden alituiset "haista paska"-hokemat, niin kiitokset hänelle siitä - tarjoan kahvit, jos joskus tavataan. Funk- ja soul-tyypit taitavat kyllä muutenkin olla siivoa porukkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      71
      5007
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      38
      3785
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      25
      3378
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      81
      2377
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1909
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1581
    7. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      344
      1546
    8. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1542
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      15
      1475
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1340
    Aihe