Ihan virallisesti on myönnettävä, että miesten logiikassa ON järkeä. Ja sanon tämän pitkällisten seurantojen tuloksena, nojaten faktoihin. Nimittäin liikenteessä se edessä ajava saamarin idiootti, jolla ei sais ajokorttia ollakaan, kun ei usein osaa edes ajaa saamari, on..todentotta, joko nainen tai hattupäinen mies. Uskottava se on.
Kunnian teille miehille antoi yksi pelkääjän paikalla istuva neiti-ihminen :D
Kunnian teille miehille antoi yksi pelkääjän paikalla istuva neiti-ihminen :D
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minulla on teoria punaisista, pienistä autoista :).
tutkia :D Täytyyhän noiden naisten ja hattupäisten miehien tosiaan jonkin värisissä autoissa istua..miksei siis punaisissa ;)
Kuljen paljon autollani (,joka on muuten sitten valkoinen) ja pitkillä matkoilla eteeni tupsahtahtelee punaisia, pieniä autoja. Tyytyväisinä köröttelevät ainakin kymmenen kilometria alhaisempia nopeuksia kuin nopeusrajoitukset sallivat. Muuten menettelisi, mutta mutkaisilla ja ruuhkaisilla teillä, niiden ohittamiseen kuluu h.....sti aikaa. Toinen teoria on kehittymässä pääkaupunkiseudun pakettiautokuskeista. Heillä veikkaisin olevan itsemurhaviettiä liikenteessä liikkuessaan. Liikaa pleikkaripelejä luultavasti nuoruudessa.
..Miehen logiikassa on järkeä, kuhan ei käytä hattua? Joo..oh Miten toimii pipon kanssa?
Teit nyt kuule maailman tyhmimmän asian.
Nuolaisit jokaisen suomalaisen miehen persettä juuri äsken , kaikkien persettä samanaikaisesti.
Jotkut naiset osaa ajaa , ja jotkut ei.
SAMAA PÄTEE MIEHIIN. Jotkut eivät osaa, ja jotkut osaavat.
Onko pakko aina yleistää?
taas joku neiti ihminen joka luulee osaavansa ajaa autoa (vai osuiko vain arkaan kohtaan?), kun noin pitää siitä taas hermostua, että naiskuskeja mollataan... Kyllä se on niin, että kummankin sukupuolen edustajista niitä huonoja kuskeja löytyy, mutta valitettavasti suurimmalla osalla naisista on se ajotyylikin turhan naisellinen.... ja SEN KYLLÄ HUOMAA!
Itse satun olemaan myös nainen ja ajan useita tuhansia km kuukaudessa, joten uskoisin osaavani ajaa, mutta en minäkään vedä herneitä nenääni jos joku sanoo että taas on nainen ratissa... huumoria ja itsetuntoa kyllä löytyy siihenkin =)