Kertokaa mulle hyviä itsemurha biisejä?Esim.Apulannan Ilona...onkohan sen tyylistä lisää?en oo tekemässä itsemurhaa=)Kiinnostaa vaan..
Itsemurhasta kertovia biisejä?
14
6891
Vastaukset
- Mutteripää
Mikäköhän se pahamaineinen Juudas Priestin biisi olikaan,josta pyörittäessään takaperin kuului selvästi "Do it!Do it!".Joutuivat oikeuteen sen tähden,kun kaksi poikaa olivat tehneet itsemurhan kuunneltua sen.Olivat hönkäily kohtia.
Ozzykin oli mielestäni samanlaisesta syytöksestä oikeudesta...
...mutta ei mieleeni tule biisin nimiä...
Saisikohan Apulannan hiljaiseksi samanlaisilla syytöksillä:)- bonds of life
... itsemurhasta kertomisen ja itsemurhaan kehottamisen välillä... ;)
- I will help you die!
Metallica:Fade To Black
Korn:Falling Away From Me - Ehkä "paras"
ainakin surullisin tekstiltään.
Timo Rautiainen&Trio Niskalaukaus: Jäähyväiset- huuuuuu....
Järjettömän loistava biisi mutta ei kerro itsemurhasta...
- WaM
Kai Tracid - Suicide... oliskohan... =), no hyvä trance biisi joka tapauksessa =D
- jätkä
kokeiles Sentencedin neljää viimeistä levyä.
- Koura
Vond: Selvmord
- Tomppa
Eminem - Stan
Ezkimo - Entinen
Anssi Kela - Harhaa...Cobain tuijottaa...
Siin on ainakin iskeviä biittejä. - Beavis
Ekana tulee mieleen Metallican Fade to Black. (Vaikka oikeasti se kertoo Metallican pöllityistä vahvistimista!!!) Kieroutunutta.
Muutamia muita:
Metallica: Escape
Megadeth: A Tout Le Monde
Niin ja yksi juttu vielä: Trio Niskalaukauken Jäähyväiset-biisi ei kerro itsemurhasta, vaikka se siltä saattaa kuulostaakkin. Se kertoo Timo Rautiaisen sukulaisesta, joka kuoli jäätyään rekka-auton alle. - 8)
Sellai ois ku HulluTiedemiesh - itsemurha
- Ahab
Timo Rautiainen & Trio Niskalaukaus - Häpeän lävistämä
- kanava vaihtoon
no eikö kaikki suomipoppi ole sitä... kaikilla kanavilla
- itsari biisi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910311Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016285Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945817Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088