Palautumisjuoma ???

Moro äijät, kertokaahan missä suhteessa palautumisjuomassa pitäisi olla proteiineja ja hiilihydraatteja ?? Onko jotain hyvää tuotetta missä nämä on sekoitettuna jo valmiiksi ja joka toimisi hyvin myös aterian korvikkeena jos aina ei ehdi syödä hyvin. Kiitos vaustauksista jo etukäteen.
4542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

riippuu paljon miten ja mitä treenaat. suhde on monesti protsku/hiilari 1/2 tai 1/1. itse käytän jopa 1/3 bulkilla. jos jauhot on loppu ja ei pääse itse sekoittamaan niin ostan kaksi gainomaxia ja vedän ne treenin jälkeen tulee prodee 40 ja hiilareit 80. välipalanakin suosin gainomaxia protsku patukkojen sijaan. parempiakin vaihtoehtoja varmasti olisi mutta kun sitä on johonkin tottunut niin...

Äänestä

Paras palautusjuoma on Phase 2 ja puolen tunnin
päästä malto 1 dl 1,5 dl ion 92 hera.

Kokeile ja ylläty.

Äänestä

Phase2 on heti harjoituksen jälkeen nautittava palautusjuoma, johon ei ole lisätty lainkaan hiilihydraatteja.Phase2 sisältää erittäin vahvan sekoituksen patentoitua hydrolysoitua CFM® heraproteiini-isolaattia, l-glutamiinia ja l-lysiiniä.Phase2 on markkinoiden ylivoimaisesti tehokkain palautusjuoma.Phase2 tuote on tutkittu Jyväskylän Yliopistossa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tuulenn**sima vinkuheinä kirjoitti:

Moro äijät, kertokaahan missä suhteessa palautumisjuomassa pitäisi olla proteiineja ja hiilihydraatteja ?? Onko jotain hyvää tuotetta missä nämä on sekoitettuna jo valmiiksi ja joka toimisi hyvin myös aterian korvikkeena jos aina ei ehdi syödä hyvin. Kiitos vaustauksista jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu