suomi24 treffit

Sain yhteyttä reilut 1½ vuotta sitten suomi24 treffeissä yhteen mieheen ja ensin alkuun me lähetettiin vaan s-postia ja siitä sitten noin 2kuukauden kuluttua vaihdettiin numeroita ja aloitimme textiviestien lähettämisen ja ja soittelunkin kun mulla ei ollut itselläni nettiä juuri silloin käytössä.alussa juttelimme useita tunteja päivässä ja puhuimme että olisi mukava tavatakin, oltiin sovittu että nähdään mutta aina tuli esteitä hänen puoleltaan ja sitten hän rupesi epäilemään että pitäisin toisten kanssa yhteyttä. Mua rupes todellakin pännimään kun koskaa ei tullut tapaamisesta mitään, oli puhetta että nähtäisi silloin ja silloin, mutta paskat siitä koskaan mitään tullut tai sitten että ei hän tiedä kun on kaikki maatyöt ym ym, vaikka asutkin maalla niin onhan heilläkin mahdollisuus saada lomittaja ja ottaa vapaata. pikku hiljaa nyt viime aikoina alkoi meidän yhteyden pito hiipumaan aika lailla,ja lopuksi sain tänään itsestäni irti niin paljon että en jaksa tälläistä pelleilyä ja meidän yhteyden pito saa päättyä siihen paikkaan, kyllä niitä miehiä on olemassa jotka ovat rehellisiäkin,ja jotka oavt todellakin aidosti kiinnostuneita ja eivät vaan leiki toisen ihmisen kanssa, toivottavasti.

3

1206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset!

      Jotkut ilmeisesti haluavatkin tutustua naisiin jotka asuvat kauempana, on helpompi vältellä tapaamista. Ensimmäisen tapauksen jälkeen otin opikseni (tämä myös oli mustis muista tuttavuuksista vaikka ei oltu edes tavattu) enkä enää missään tapauksessa sistoudu pitämään ketään "ainoana" ennenkuin se toteutuu in real life. Ei mitään järkeä laittaa elämäänsä jäihin tällaisten vedättäjien takia.
      Tämä kyseinen mies paljasti jälkeenpäin olevansa impotentti ja siksi vältelleensä, mutta oli syy mikä tahansa, aikeistaan pitäisi olla rehellinen.

    • no niin justiin

      Nettideittailu on turhauttavaa hommaa justiin tuon takia, ainakin miehillä, tai ainakin omalla kohdalla. Koska on iso homma saada ensinkään yhteys naisiin, ja sitten kun sen saa, niin pitää kirjoitella monta kuukautta ennen kuin tavataan, ja silloinhan sen vasta näkee onko kemiat kohdallaan.en tiedä miksi tytöt on niin arkoja tapaamaan livenä!

      • mieltä...

        Miksi ihmeessä ei voi olla mahdollisimman livenä - eli ainakin itse mielelläni puhuisin ainakin edes puhelimessa. Kuitenkin on aika turhauttavaa kirjoitella kuukausia ja sitten kun ekan kerran näkee niin se onkin että ei kiitos...

        Tietenkin jotkut varmaan pelkäävät hulluja, mutta ei kai tuossa nyt NIIN suurta riskiä ole jos asian hoitaa viksusti ja julkisilla paikoilla.

        Pakko se on ottaa askelia jos aikoo päästä eteenpäin. Toki ymmärrän, että joku tekee sen toisellakin tavalla. Kuitenkin live-elämässä askelia otetaan heti ja välittömästi, vaikka sänkyyn ei heti hypättäisikään. Kyllä tässä pitäisi pyrkiä samaan, mun mielestäni.

        No mä olenkin aina ollut suoran toiminnan mies, enkä siltikään koe itseäni ns. pelimieheksi..:-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3991
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      489
      2283
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      127
      1741
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      76
      1444
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1433
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1074
    7. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      704
    8. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      691
    9. Lähdetkö nainen joku päivä mun kanssa Anttilaan?

      Katsomaan sisustustarvikkeita ja sit mentäisiin matkatoimistoon katsomaan matkoja?
      Ikävä
      25
      671
    10. En uskalla nainen ottaa suhun

      Yhteyttä koska oot palstan perusteella vähän ……
      Ikävä
      45
      658
    Aihe