suomi24 treffit

Sain yhteyttä reilut 1½ vuotta sitten suomi24 treffeissä yhteen mieheen ja ensin alkuun me lähetettiin vaan s-postia ja siitä sitten noin 2kuukauden kuluttua vaihdettiin numeroita ja aloitimme textiviestien lähettämisen ja ja soittelunkin kun mulla ei ollut itselläni nettiä juuri silloin käytössä.alussa juttelimme useita tunteja päivässä ja puhuimme että olisi mukava tavatakin, oltiin sovittu että nähdään mutta aina tuli esteitä hänen puoleltaan ja sitten hän rupesi epäilemään että pitäisin toisten kanssa yhteyttä. Mua rupes todellakin pännimään kun koskaa ei tullut tapaamisesta mitään, oli puhetta että nähtäisi silloin ja silloin, mutta paskat siitä koskaan mitään tullut tai sitten että ei hän tiedä kun on kaikki maatyöt ym ym, vaikka asutkin maalla niin onhan heilläkin mahdollisuus saada lomittaja ja ottaa vapaata. pikku hiljaa nyt viime aikoina alkoi meidän yhteyden pito hiipumaan aika lailla,ja lopuksi sain tänään itsestäni irti niin paljon että en jaksa tälläistä pelleilyä ja meidän yhteyden pito saa päättyä siihen paikkaan, kyllä niitä miehiä on olemassa jotka ovat rehellisiäkin,ja jotka oavt todellakin aidosti kiinnostuneita ja eivät vaan leiki toisen ihmisen kanssa, toivottavasti.

3

1226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemukset!

      Jotkut ilmeisesti haluavatkin tutustua naisiin jotka asuvat kauempana, on helpompi vältellä tapaamista. Ensimmäisen tapauksen jälkeen otin opikseni (tämä myös oli mustis muista tuttavuuksista vaikka ei oltu edes tavattu) enkä enää missään tapauksessa sistoudu pitämään ketään "ainoana" ennenkuin se toteutuu in real life. Ei mitään järkeä laittaa elämäänsä jäihin tällaisten vedättäjien takia.
      Tämä kyseinen mies paljasti jälkeenpäin olevansa impotentti ja siksi vältelleensä, mutta oli syy mikä tahansa, aikeistaan pitäisi olla rehellinen.

    • no niin justiin

      Nettideittailu on turhauttavaa hommaa justiin tuon takia, ainakin miehillä, tai ainakin omalla kohdalla. Koska on iso homma saada ensinkään yhteys naisiin, ja sitten kun sen saa, niin pitää kirjoitella monta kuukautta ennen kuin tavataan, ja silloinhan sen vasta näkee onko kemiat kohdallaan.en tiedä miksi tytöt on niin arkoja tapaamaan livenä!

      • mieltä...

        Miksi ihmeessä ei voi olla mahdollisimman livenä - eli ainakin itse mielelläni puhuisin ainakin edes puhelimessa. Kuitenkin on aika turhauttavaa kirjoitella kuukausia ja sitten kun ekan kerran näkee niin se onkin että ei kiitos...

        Tietenkin jotkut varmaan pelkäävät hulluja, mutta ei kai tuossa nyt NIIN suurta riskiä ole jos asian hoitaa viksusti ja julkisilla paikoilla.

        Pakko se on ottaa askelia jos aikoo päästä eteenpäin. Toki ymmärrän, että joku tekee sen toisellakin tavalla. Kuitenkin live-elämässä askelia otetaan heti ja välittömästi, vaikka sänkyyn ei heti hypättäisikään. Kyllä tässä pitäisi pyrkiä samaan, mun mielestäni.

        No mä olenkin aina ollut suoran toiminnan mies, enkä siltikään koe itseäni ns. pelimieheksi..:-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      108
      2884
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      215
      2867
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      146
      2099
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      115
      1590
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1545
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      211
      1335
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      13
      969
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      955
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      881
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      863
    Aihe