ihan haluaisin kuulla oman kertomuksenne teidän jostakin loogisesta asiastanne?
siis elävä esimerkki hyvästä naisen logiikasta.
hyville vastuksille kiitos.
siis elävä esimerkki hyvästä naisen logiikasta.
hyville vastuksille kiitos.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
työpaikassa, eräs juttu. Paikalle oli soitettu sähkömies (miehet soittaneet), koska sähköhellan liesi oli kokoajan päällä, eikä kytkeytynyt pois katkaisijasta. Vaikken henkilökuntaan kuulunutkaan (mieheni kuului), menin kuitenkin katsomaan minäkin tilannetta tarkastellekseni. Miehet olivat jo varsin pitkän tovin miettineet, mitä tehdä ... mistä vika johtuu jne. Katseltuani hetken, kysyin heiltä olivatko kenties kokeilleet vääntää katkaisijaa päinvastaiseen suuntaan? ... ehkäpä joku oli vääntänyt sen yli jenkojensa, eikä se näinollen kytkeytynyt normaalisti pois päältä. Ja arvaas mitä? Olin oikeassa. Kiitosta en saanut. Miehet hieman noloissaan olivat, ettei nyt mieleen noin yksinkertainen asia juolahtanut. Vähättelivät asiaa. Tosin, en kiitosta kaivannutkaan. Päinvastoin. Mielissäni olin, että minusta jotain apua heille oli.
Kun menen hissillä ja tiedän että tulen 10-20 min kuluttua takaisin laitan hissin oven eteen kiven tai maton, etteivät muut voi käyttää hissiä. Näin en joudu odottamaan hissiä kun tulen takaisin.
...
Mulla taas tapana auton tankkauksen yhteydessä, kun menen maksamaan, syön samalla pitkän kaavan mukaan ja menen sitten vielä vessaan meikkaamaan ja auto saa odottaa tankilla sen aikaa. Eihän sitten tarvitse edes takaisin autoa liikutella, vaan voi jatkaa suoraa matkaa. Jostain syystä tankille jonottavat miehet ei tätä ymmärrä. Ihmettelen syvästi.