mistä löytää...

eli mistä löydän paljon pigmenttejä sisältävän meikkivoiteen....apuja tähän kysymykseen nopeasti kiitos...
5401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja Blascon löydät ainakin Stockalta ja Sokokselta.

Äänestä

Iredalessa on 100% pigmentti. Vertailun vuoksi, Blascossa on 40%.

Äänestä
  • noin suuri pigmenttiero? Blascohan on peittävvä -peittääkö iredale allensa kaiken muuttaen ihon dramaattisesti ja luonnottomasti?

    Äänestä

  • Se blascon pigmenttimäärä on ihan se 60% eikä 40%...

    Äänestä

Opiskelen kosmetologiksi, joten olen perehtynyt näihin juttuihin. parhaiten pigmenttiä on vahapohjaisissa voiteissa,kuten joe blasco ja grimas. blascoa löytää esim.stockmannilta ja sokoksesta, grimasinia myy jotkut kampaamot mutta myös netistä niitä voi tilata. sävyn kanssa kannattaa olla tarkka ja kannattaa esim ostaa tummempi ja vaaleampi, joita voi miksailla.kesäisin niitä voi käyttää ohuemmin kun kostuttaa meikkisientä ennen levitystä. toivottavasti auttoi=)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähä tietoinen kirjoitti:

eli mistä löydän paljon pigmenttejä sisältävän meikkivoiteen....apuja tähän kysymykseen nopeasti kiitos...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu