kenen biisi

Kuka laulaa laulun: sul on kukkamekko ja ampiaisen vartalo....
Jotain tonne päin. Se oli muistaakseni duo.
Oliskos ollut Anna Hanski, Pinja Hanski, Edu Kettunen, Leri Leskinen tai jotain muuta.Kiitos vastauksesta etukäteen.
4644
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nainen on varmaankin Pinja, mutta mikä on kappaleen nimi?

Äänestä

Eihän sitä nyt noilla tiedoilla voi tietää.
Ei se nyt ainakaan Pinja Hanski voi olla.

Äänestä

Ville ja Pinja: Krokotiili

Äänestä
  • Totta moses, biisi on kuin onkin KROKOTIILI,
    Villen ja Pinjan esittämänä.

    Suurkiitos oikein vastanneelle Mimmulille ja paljon ruusuja. Tämä antoi isolle joukolle mielenrauhan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rapustin kirjoitti:

Kuka laulaa laulun: sul on kukkamekko ja ampiaisen vartalo....
Jotain tonne päin. Se oli muistaakseni duo.
Oliskos ollut Anna Hanski, Pinja Hanski, Edu Kettunen, Leri Leskinen tai jotain muuta.Kiitos vastauksesta etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu