Huomenta kaikille....
Saatiin edelliseenkin ketjuun hieman kirjoituksia, kun vähän potkii:-)
Ei muuta kuin kaikki paikalle TÄNÄÄN on taas maanantai... js näin mennään:
21.8 paino 67,5kg
28.8 paino 66,5kg
04.9 paino 64,6kg
11.9 paino 65,7kg
18.9 paino 64,3kg
Olen TYYTYVÄINEN :-)
5 viikkoa ja 3,2kg Ei paha, sillä en ole rääkännyt itseäni millään tavalla paitsi tietenkin ku jumppaan mennään niin silloin ei laiskotella....
Kuinka muilla lähtee viikko käyntiin??
Tsemppiä kaikille.
äidit (ja muut) joulukuntoon vk 6
5
338
Vastaukset
- pudottaja*
Tänään vaaka näytti 94,6...
ja mulla alkoi tänään menkat,
joten oon tosi turvonnu pallo, eli
antaa vaa'an näyttää mitä näyttää.=)
Viimeviikolla olin syömättä karkkia ja suklaata koko viikon!
Mutta heti perjantaina annoin itelleni luvan,
koska sovin näin että kerran viikossa saa syödä.
mutta söin kyllä sunnuntainaki suklaata...=DD
No mutta nyt on alettu taas ruotuun.
pisteillä siis jatketaan,
ja koitan niitä päivässä syödä 22-27.
((jos muut syötte pisteillä,paljonko syötte niitä??))
liikuntaa harrastan vesijuoksulla ja kevyellä kävelyllä päivittäin.
Onnea kaikille tälle viikolle,
ja pienien onnistumisien iloa!!!!! ja hauskaa uutta viikkoa. Taas lähti -400g ja mieli on korkealla,ku ei tullu enää plussaa. Mul olis tavoitteena saada vaaka 76kg:n lukemiin jouluun mennessä. Nyt paino on tasan 82kg. Katotaan ny miten muijan käy, mut yritys on ainaki kova. Tsemppiä vaan kaikille!
- CaMiJo
Olemmeko me kolme täällä enään jäljellä?
;-(
Jouluun on vielä matkaa joten tuloksia odotellen?- Äippä-77
Olen täällä viellä.. masentaa.. kilot ei laske, motivaatio nolla!
Yritän roikkua mukana!!! - saruliino
Äippä-77 kirjoitti:
Olen täällä viellä.. masentaa.. kilot ei laske, motivaatio nolla!
Yritän roikkua mukana!!!Olisi pitänyt painon laskea kun olen niin hulluna menossa, koko viikon olen kulkenut lasten kanssa kerhoissa, kaupungissa, kirjastossa, kylässä, ollut lapsenvahtina tutulle äidille pariinkin kertaan. En ole koko viikolla käynyt tietokoneella. Mutta olisin varmaan kyllä tullut kertomaan jos paino olisi laskenut... Nyt olen keittänyt kaalikeiton, mutta syönyt sen lisäksi pannaria iltapalaksi... Jospa maanantaiksi edes nestettä lähtisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409