Akka läx lasten kanssa. 12vuotta asuttiin yhdessä ja kaikki meni. Olen usean viimeisen vuoden ollut aika pahasti alkoholisoitunu ja nyt vielä enemmän. enkä mielestäni ole kaivannut kenenkään apua, ei kiinnostanu terapiat eikä mitkään muutkaan, meijän asiat ei kuulunu muille. Pidin vaimoani ns. vankina.Vaadin paljon. No akka rupes pyörii baareissa joka viikonloppu kunnes hihat palo ja kävin käsiksi, oli sit se viimeinen virhe! Kun lähti tajusin jotain, olin menettänyt kaiken perheen nyt meni työ, lapsia en edes halua tavata vieläkään vaikka. Yritin ruikuttaa takaisin ja lupasin lopettaa juomisen jos hänkään ei lähde kotoo viikonloppuisin... vaan taisi olla sen verran fiksu nainen ette uskonut puheitani enää vaikka olisin ollut valmis kaikkeen. Muijalla nyt uusi suhde ja menoss anaimisiin kuulin vaan. En pysty hyväksymään vieläkään hänen uutta suhdettaan kun kyseessä on hänen ex miehensä. Heillä on myös 2lasta aikaisemmin.Elämäläni ei ole enään minkäänlaista merkitystä, minulla on kyllä myös naisystävä muttei hänkään pysty korvaamaan sitä menetystä!
Halusin kirjoittaa koska ahdistaa niin jumalattomasti vaikka on kohta 2vuotta menny.
Miehet: osatkaa arvostaa sitä mitä teillä on.
Halusin kirjoittaa koska ahdistaa niin jumalattomasti vaikka on kohta 2vuotta menny.
Miehet: osatkaa arvostaa sitä mitä teillä on.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eli toisin sanoen haluat varmaan sanoa et huorasin ja kännäsin, hakkasin ja vittuilin.... on teillä otsaa!!!
Todella fiksu nainen, harvinaista suomessa!!!
Viina on kaiken pahan alku ja juuri. Sääliäkö täältä haet? minulta et sitä ainakaan tule saamaan.
"VOI SUA RAUKKAA"
ellet muualta loyda, googeloi internetista "10 kaskya". Nama vuosatoja hyvaksi ja tehokkaaksi oppaaksi todetut ohjeet toimivat loistavasti tanaan ja vuonna 2999!
Ela noiden saantojen mukaan, saat huomata etta elamasi laatu alkaa kohoamaan, halusit sina itse sita tai et.
koeta jaksaa
vikaa on aina molemmissa,ei vaan sinussa
asioiden olevan jatkossa? Jos saisit alkoholinkäytön hallittavalle tasolle niin voisit ruveta ihan normaaliksi viikonloppuisäksi, jollaisia tässä maassa on tuhansittain ennestään. Mutta sun on ymmärrettävä muutoksen (sikäli kun sellaista haluat) olevan kiinni vain itsestäsi, ei kukaan AA:han marssi sun puolestasi. Minimoi tappiosi ja siirry eteenpäin.