hehe!!!

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000021&posting=22000000019425468
huh,tuli äsken vapauttava päätös että vasta 13.varasijalla.nyt voi hyvin mielin lähteä 3 viikon lomalle(tämä on hölmö sana koska työtön ei voi pitää lomaa)thaimaaseen ennenkuin alkaa sesonkikausi ja lennot kallistuvat.tammikuussa sitten 6 kk:n duuniin:)
5383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

työtön ei saa lomailla,kuka sen kieltää.Työnhaku on myös työtä.

Äänestä
  • totta ja soittelu/hakemusten täyttely on rasittavampaa kuin itse työ..viimisen 5 vuoden aikana tehnyt sitä liikaa...muutaman kerran natsannu parin viikon-muutaman kuukauden pätkätyö

    Äänestä

Saattaa olla, että kutsu kurssille käy. Nuo Uusi suunta yms. kurssit ovat usein ns. nonstop-kursseja, joille voidaan ottaa jatkuvasti.

Takaako 13. sija, ettet kuitenkin kurssille joudu. Jos 12 peruuttaa, niin sitten käy huonosti, jos Thaimaassa olet.

Äänestä

Aina täällä joku vahingossa sanoo totuuden tuosta "työttömyydestä". Puhdasta työnvieroksuntaa ja toisten rahoilla loisimista se on! Työttömyys olisi niin helppo painaa murto-osaan nykyisestä vain ottamalla kaikki tuet pois loisilta...

Äänestä
  • en ole aktiivinen työnhakija mutta koskaan en ole PALKKAtyöstä kieltäytynyt ja tuskin tulen sitä tekemään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpottunut kirjoitti:

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=121&conference=4500000000000021&posting=22000000019425468
huh,tuli äsken vapauttava päätös että vasta 13.varasijalla.nyt voi hyvin mielin lähteä 3 viikon lomalle(tämä on hölmö sana koska työtön ei voi pitää lomaa)thaimaaseen ennenkuin alkaa sesonkikausi ja lennot kallistuvat.tammikuussa sitten 6 kk:n duuniin:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu