Koulumuistelua!

Mikä on hauskin koulumuistosi?Entä ikävin,noloin?
2364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koulun joulunäytelmässä pierasin VAHINGOSSA ja opettajasta se oli niin hauskaa, että kertoi vielä myöhempänä vuonna vanhempainillassa tapauksesta. Onneksi olin vasta neljäsluokkalainen, enkä yläasteikäinen.
:D Hauskaa toisista, noloa minusta.

Ikävin on joku näistä kiusaamisjutuista, onneksi ei sattunut usein kohdalle. Yläasteella kanssa pänni muiden likkojen jatkuva vauvakuumeilu, vauva sitä, vauva tätä, V***U!

Äänestä

Ei niitä kouluaikoja kukaan oikeasti halua muistaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruuben Örhötti kirjoitti:

Mikä on hauskin koulumuistosi?Entä ikävin,noloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu