Kun olin kouluikäinen, koin, että pojat savustivat minut sosiaalisesti ulkopuolelle.Sen jälkeen olen enimmäkseen ollut maalitaulu solvauksille ja pilkalle.Jos joku mies on minusta kiinnostunut, ajattelen, että kas joku tykkää mun ulkonäöstä ja yritän olla imarreltu.Seksiä saan juna-aseman kahdelta ekalta vastaantulijalta päivänä minä tahansa - mutta, mitä mä sillä teen, kun en luota rakkauteen.Olen myös kokeillut lesborakkautta.Enää en kokeile, koska tulin niin sairaaksi kokeiltuani yhtä vahvaksi luokiteltua huumetta, että mielsin sen vatsakivun kokonaisuudessaan elämänhistoriani aiheuttamaksi.
Ehkä löydän jonkun, ehkä en.Kaltoin kohdelleet miehet pitävät minua yhä edelleen riesana, jota täytyy sulkea edelleenkin kaiken ulkopuolelle, koska olen typerä kana.En jaksa välittää mutta sitä en ymmärrä, miksi mun pitäisi ihailla ja jumaloida sellaisia miehiä, jotka haukkuvat minua täysin pohjasakkaan kuuluvaksi nollaksi?
Ehkä löydän jonkun, ehkä en.Kaltoin kohdelleet miehet pitävät minua yhä edelleen riesana, jota täytyy sulkea edelleenkin kaiken ulkopuolelle, koska olen typerä kana.En jaksa välittää mutta sitä en ymmärrä, miksi mun pitäisi ihailla ja jumaloida sellaisia miehiä, jotka haukkuvat minua täysin pohjasakkaan kuuluvaksi nollaksi?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Alitajunta tekee tepposia. Mietihän minkä oloisia nämä miesviritykset olivat lapsuusaikaiseen isääsi verrattuina ulkonäöltään tai olemukseltaan. Etenkin lapsuusajan laiminlyönnit ja hylkäämiset saattavat ajaa ikäänkuin hakemaan kompensaatiota samanoloisista hahmoista.
No jos sä huomaat käytöksessäsi tiettyä kaavamaisuutta niin nyt asian tiedostettua et leimaudu niin helposti tohon miesfetissiisi ja voit pohtia ihan järjellä tapauskohtaisesti onko kukin ihmissuhde säilyttämisen arvoinen. Toimimattomat ja hyväksikäyttävät suhteet vaan armotta yli laidan.
"En jaksa välittää mutta sitä en ymmärrä, miksi mun pitäisi ihailla ja jumaloida sellaisia miehiä, jotka haukkuvat minua täysin pohjasakkaan kuuluvaksi nollaksi"?
Ei todellakaan ole syytä ihailla eikä jumaloida sellaisia ihmisiä jotka sua huonosti kohtelee. Naista pitää pitää niinkuin kukkaa kämmenellä.
@-}- @-}-
jellona
"Seksiä saan juna-aseman kahdelta ekalta vastaantulijalta päivänä minä tahansa"
Niinhän sinä kovasti haluaisit uskoa. Multa et ainakaan saisi seksiä, koska et todennäköisesti et ole kanssani samaa tasoa, jotta voisin sinusta kiinnostua.
Nää nyt saattaa olla hieman yliampuvia ideoita, mutta
- mitäs jos hakisit niitä miehiä muualta kuin rautatieasemalta?
- mitäpä jos hakisit itsellesi miehiä etkä naisia?
- olisiko mitään ideaa jos lopettaisit huumehörhöilyt?
Niin kauan kun erheellisesti itse uskot olevast "typerä kana" niin vedät taatusti puoleesi kaltoin kohtelevia paskaäijiä.
Tässä tilanteessa ei mikään terapiaseksi auta. Sun on saatava oikeata kiintymyshellyyttä ja hyvänäpitoa. Sun on nyt vaan löydettävä kiltti mies. Toivottavasti osaat sitten sellaisen löytäessäsi häntä arvostaa.
Bruno
hei beibi, oletko kokeillut taktiikan vaihtoa? siis että etsisit miestä muista paikoista kuin rautatieasemalta tai baarista? helppoa se ei tietenkään ole, mutta yritä vaikka hakeutua sellaisten harrastusten pariin jotka kiinostavat sinua ole aktiivisempi vaikka kaupassa (voit aina kysyä kivalta mieheltä mielipidettä esim. pastakastikkeista ilman pelkoa siitä että "menetät kasvosi").
aurinkoista syksyä sinulle muru, toivottavasti sinun ei tarvitse olla yksinäinen enää pitkään :)