Mitä veikkaatte MB 200 cdi:n automaattilaatikon kestävän vaunun vetoa. Autossa tällä hetkellä mittarissa 330.000km ja on entinen taxi, vieläköhän tolla uskaltais vedellä vai saanko vain ison laskun maksettavaksi?
Kestääkö automaatti?
300.000 aj.
41044
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
et kestääkin mut voi olla et ei kestä,ei kannata ostaa moista vehjettä kansi remontti odotettavissa ym.remppaa
Hyvin on kestänyt vetää 300tkm:sta 400tuhanteen ja matka eikun jatkuu. Muista että Mersu on auto...siis ihan oikea auto.
Mersua...
Eli E-mallin farkku vm. 2002:
17 tkm hehku meni
34 tkm toinen hehku
45 tkm vas etup. laakeri
67 tkm kaikki ovet takuuseen kun alaosat ruostuivat
78 tkm takaluukku maalaus uudestaan (maali lähti)
102 tkm automaattivaihteissa ongelmia (laatikko vaihdettiin tehtaan takuuseen)
110 tkm pistin kiertoon ja ostin Skoda Octavia 1 (aj. 30 tkm, vm 2004) farkun ja sijoitin loput kesämökki kassaan...
ostappas mieluummin vähän vanhempi, se "perinteisellä" koneella oleva E 300 D automaattina. Silloin voit olla satavarma, että kestää. On kokemusta, vedetty vuosia 1300 kg:n vaunua ja laatikko toimii kuin unelma. Kilometrejä mittarissa nyt n. 350 000. Vetoautona muutenkin ihan lyömätön - vaunu tulee perässä kuin vettä vaan. Tästä parempi vetoauto on minun mielestäni enää maasturi.