Missä poterossa näitä onnettomia kasvaa? Vali-vali... Mies/vaimo aina sitä ja tätä...
Ei mikään ihme, että on ongelmia. Itsellä ei tietenkään mitään osuutta asiaan? "Kaikkeni yritin"... Heh. Omakehu haisee.
Pankaa haisemaan muutenkin! Ette te mitään puolisoa ole ansainneetkaan! Muutama sen sentään myöntää, eikä enää hae uutta puolisoa.
Ei mikään ihme, että on ongelmia. Itsellä ei tietenkään mitään osuutta asiaan? "Kaikkeni yritin"... Heh. Omakehu haisee.
Pankaa haisemaan muutenkin! Ette te mitään puolisoa ole ansainneetkaan! Muutama sen sentään myöntää, eikä enää hae uutta puolisoa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet tainnut lentää rähmällesi (- ja pahasti) ajat sitten - etkä ole sieltä noussut. Onko tämä palsta 'viimeinen oljenkortesi' kostaa koko maailmalle?
"kostaa koko maailmalle? "
Tämä edellinen vain ihmetteli sitä lapsellisuutta. Ihmisten jokaisen pitäisi kasvaa ulos lapsen kengistä ja siirtyä aikuisten maailmaan.
Olen eronnut. Nyt hyvin onnellisessa liitossa. Kumpikin ajattelee jokaisessa asiassa, että miten toiselle olisi parempi. Ehkä se on nyt sitä, mihin pappi aikoinaan kehoitti; Kilpailkaa toistenne kunnioittamisessa.
Se on vaikeaa väärän kumppanin kanssa, myönnetään.
Vaikea kunnioittaa ex:ää, kun hän tekee elämästä tahallaan niin vaikeaa kuin vain pystyy.
Hän ei taida uskoa, että en välitä siitä tuon taivaallista.
Tälle palstalle eksyin tuolta politiikan puolelta.
Vähän samalaistahan täälläkin on! ;-)
Politiikasta tosin sanotaan, että asiat riiitelevät, eivät ihmiset. Miten täällä?
Politiikassa - siinä juuri - riitelevät IHMISET. Täältä sopii odottaa jotain muutakin.
Tässä olen kaksi kuukautta yrittänyt saada miestäni lopettaamaan suhteen toiseen naiseen, onnistumatta. En sitten ehkä tehnyt kaikkea, tai ole ansainnut puolisoani. Kiitos sinulle kovasti, kun sait aikaan taas tosi kivan mielen.
Täällähän se hyvä mieli tulee, kun lukee muiden toilailuja!
Kirjoititpa mitä tahansa, joku sinut haukkuu kummiskin.
Joku viisas on sanonut, että se, mitä eniten pelkäät, on jo tapahtunut! Eronne lienee selviö?
Mitä sitä kiertelemään?
Jokainen tänne kirjoittanut tuntuu olevan niin erinomaisen oikeassa, ja hyvä ihminen, että on ansainnut jotain parempaa!
"Jokainen tänne kirjoittanut tuntuu olevan niin erinomaisen oikeassa..."
Tämä on sinun tapasi kokea asiat. Itse en näe tämän palstan kirjoituksia noin; takana on aina ihminen, ja vaikka hän yritäisikin esittää asiat 'parhain päin' omalta kannaltaan, niin siltikin kirjoitukseen voi ottaa kantaa ärsyyntymättä ja korrektisti.
Eihän ärsyynnytä turhaan?