Loppukohan Manulta muisti "kesken" sen Seppisen eilisen kirjan julkistamisen jälkeen?
No ei ole iso vahinko.
Suomi lopetti Manun muistelmien
9
601
Vastaukset 9
- kirja
ja sen lähteet, tarkoitushakuisuus jne. tyrmättiin päivän Hesarissa...
- Heikki Hellmann
kulttuurisivujen esimiehenä ja muut taistolaiset jymäyttävät Pihtiputaan mummoa juuri näissä asioissa.
- Epäluotettava
Onko se ihme että Hesari tyrmää kirjan, joka paljastaa Suomen punaisuuden! Hesari Suomen pahimpia punikkimedioita.
- edes
Heikki Hellmann kirjoitti:
kulttuurisivujen esimiehenä ja muut taistolaiset jymäyttävät Pihtiputaan mummoa juuri näissä asioissa.
arvostelua Hesarista???
- vahvat
Epäluotettava kirjoitti:
Onko se ihme että Hesari tyrmää kirjan, joka paljastaa Suomen punaisuuden! Hesari Suomen pahimpia punikkimedioita.
perustelut...
- ....
...kehuttiin että kovasti on äijä tehnyt turhaa työtä; tutkimuksen joka ei kerro mitään uutta. Ei äijän omat mielipiteet ja kuvitelmat tapahtumista mitään tutkimustuloksia ole Kalevankaan mukaan.
- asiasta tietävä
V.-87 Holkeri(kok), Liikanen ja Sorsa (sos) Manun halusta päästivät 30 mrd mk Suomeen vapaasti. Hinnat 2-kertaistuivat, asunnoissa 3-kertaistuivat. Huhtikuussa -89 osakehinnat lähtivät alas. Vienti loppui ja v.-91 Manu vaati markkaa - ei devalvoitavaksi - vaan sidottavaksi Saksan markkaan. Siitä 500 000 suomalaista kaatui, menetti kaiken. Manu on tämän laman pääarkkitehti. Suurin pahantekijä Suomen historiassa.
että löytyy muitakin jotka tietävät tämän asian.Sitten vielä inkeriläiskysymys,voi v-tun v-ttu!Manu oli surkea pressa!
- Matti-Keranen
22.09.2006 kello 12.30 Matti Keränen , Salla.
Tässäpä on lyhyesti linkitettyinä näiden " Myöhempien Aikojen Pyhien " aikaansaamia tuhoja maamme oikeus - , talous - , laillisuus - ja tiedonjulkistamispolitiikassa.
Talousrötkset kulminoituvat 1990-luvun " Suuren Laman Onnettomaan " , törkeään , ja laillisuuden rajat ylittäneeseen " Jälki-Hoitoon ".
Näiden " Myöhempien Aikojen Pyhien " katalinta toimintaa onkin sitten ollut aktiivinen , voimaperäinen , Moskovasta ja Pekingistä saakka opittu nettisensuuri ! Siitäkin näette tässä kauniita esimerkkejä tuhottuina linkkeinä !
Tutkikaapa seuraavia linkkejä sekä googlettakaa esim. hakua :
" Koivisto Konklaavi "
Tulette yllättymään osumien määrästä ja laadusta !
Tulette myöskin huomaamaan kuinka tehokkaasti on maassamme toteutettu
nettisensuuria. Lukuisissa linkeissä on vain limboja , jotka vielä viime keväänä
olivat toimintakunnossa ! ! !
http://groups.msn.com/Suomiparemmaksi/286.msnw
http://www.google.com/search?hl=en&q=Koivisto Konklaavi&btnG=Google Search
http://eok.fi/forum/index.php?board=1;action=display;threadid=188
http://kotisivu.mtv3.fi/jorma.uski/ou2.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861613
- 851372
- 1041058
- 48919
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..13860Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40793Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83656Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105647Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45587