Onko kukaan testaillut rintoihin jotain selluliittivoiteita tms kiinteytysjuttuja..
Haluaisin pienet rinnat, eikä kuulemani mukaan jumpallakaan voi määräänsä enempää vaikuttaa..
Entä vatsaan tai kylkiin?
Rinnoista rasvakudosta pois. Neuvoja?!
6
1557
Vastaukset
- freya
sama ongelma,voiki selluliittivoiteita käyttää rintoihin,kerran ei imetä?
- hyvin voitte
ei ne voiteet vaikuta pintakerrosta syvemmälle :P
- eipä siihe muu auta
Eipä tisseihin muu auta kuin kirurgin veitsi tai laihdutus.
- selluliittivoiteet
kyllä tohon auta. Jos koko on ongelma niin kyllä ne hyvät liivit tai leikkaus ovat ainoita
keinoja. Joissain selluliittivoiteissa
on suositus, ettei käytetä rinnan alueelle, koska voide voi kiihdyttää pintaverenkiertoa.
lue käyttöohjeet ennenkuin kokeilet.
rahasi kyllä menevät hukkaan.
jumppa, dietti ja jos vielä haluat pienentää niin leikkaus( jos rahapussi kestää).
olen itse rintava ja parempi hyvät omat, kuin huono leikkaus...... - karppausta
Kuukausi sitten aloitin karppauksen. Siis ei sokeria eikä valkoista jauhoa missään muodossa. Paino ollut aina suht. koht. ok mutta vyötärön seutu veltto ja omasta mielestä turhan iso povi. Ollut aikaisemmin parempi eli pienempi.
Luulin jo että se iän myötä jää sellaiseksi D-kuppimalliseksi. Mutta ah!
Kuukausi karppausta ja jo on silminnähtävästi povi pienempi. Ostin uusia rintaliivejä perjantaina.
Tämä karppaushan POLTTAA rasvaa ja rinnat ovat rasvaa. Nyt tavallaan enemmän rintaa mutta vähemmän rasvaa. Todella paljon paremman näköistä.
Nyt on kuppikoko 70 B. - kosmetologi77
..ole suositeltavaa käyttää rintoihin selluliittivoiteita. Rintojen iho on paljon herkempää kuin esim reisien. Rintoja varten on omat hoitotuotteet kiinteytykseen ym. Ja koska rinnat ovat pääosin rasvakudosta niin niisssä ei tule käyttää mitään rasvaa "polttavia" tuotteita tai jäljelle jää pelkät nahkapussukat... :/ Kauneushoitoloissa on ihan kelpo tuotteita selluliittiin ym. Mutta täytynee ammattilaisena todeta että rintoja ei kyllä pienennä muu kuin plastiikkakirurgin veitsi. Ja toisen kautta meidän naisten tulisi ylpeinä kantaa se mitä meille on annettu. Itse olen oppinut asian kanssa elämään vaikka välillä olkapäitä kolottaa. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433603- 362244
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321875- 171629
- 161586
- 231558
- 241417
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai821297- 141277
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko881222