Kysymys siirtoluvasta

Mistä nuo Suomen siirtoluvat saa kun tulee kotimaahan? Mulla on autossa lailliset ja täydet Ruotsin kilvet kiinni tällä hetkellä ja olen tulossa tiistaina Suomeen. Niin ja kyseessä on ihan tavallinen "tuontiauto".
3367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aja ihan pokkana.

Kokeneena voin sanoa: toimii hyvin.
Ja laillista on. Sulla on EU-laki omalla puolella.

Ei saa taipua Kuituselle.

Äänestä
  • myös tullattavaksi ja katsastukseen?

    Äänestä

  • ajanko suoraan kotiin kirjoitti:

    myös tullattavaksi ja katsastukseen?

    Jees.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajanko suoraan kotiin? kirjoitti:

Mistä nuo Suomen siirtoluvat saa kun tulee kotimaahan? Mulla on autossa lailliset ja täydet Ruotsin kilvet kiinni tällä hetkellä ja olen tulossa tiistaina Suomeen. Niin ja kyseessä on ihan tavallinen "tuontiauto".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu