tietäiskö kukaan

Eli jos löydän autoliikkeestä halvemman auton kuin mitä omani on, maksaako liike "väliä" minulle?
2543
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

miksei se ole mahdollista. Ajattele että autosi käypä arvo on 17000 euroa, liike antaa sinulle 5000 hintalapulla varustetun auton ja 5000 euroa rahaa.
Näin se käy ainakin isommissa liikkeissä.

Äänestä

Harkitse kannattaako marssia liikkeeseen. Jos löytyy hivenen aikaa/kärsivällisyyttä niin vaihda autosi yksityisen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten on.. kirjoitti:

Eli jos löydän autoliikkeestä halvemman auton kuin mitä omani on, maksaako liike "väliä" minulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu