Olen kuullut, että nämä mineraalimeikit ovat tehneet iholle hyvää, tarkoitan että ovat jopa parantaneet ihon laatua kun on käyttänyt muutaman kuukauden.
Onko varmaa tietoa etten sitten taas haksahtaisi johonkin kalliisen tuotteeeen.
On rasvoittuva iho ja kuulemma sille varsikin nämä tuotteet ovat hyviä.
Onko varmaa tietoa etten sitten taas haksahtaisi johonkin kalliisen tuotteeeen.
On rasvoittuva iho ja kuulemma sille varsikin nämä tuotteet ovat hyviä.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä mun ihoni parani selvästi mineraalimeikeillä. Jo parin viikon käytön jälkeen alkoivat mustapäät kadota ja nyt on tosi sileä iho. Jotkut kuivaihoiset valittavat sitä, että ihohuokoset näkyvät selvemmin mineraalimeikeillä mutta rasvoittuvan ihon omaavat ovat pääsääntöisesti tykänneet. Tosi kivaa on sekin, että meikkivoidepuuterin ja meikkaamattoman ihon 'rajaa' ei muodostu, ei tarvitse häivyttää niin paljon. Takaisin tavalliseen meikkivoiteeseen en halua palata.
Kannattaa niitä nettikauppojakin harkita jos ei halua kamalasti rahaa tuhlata näin alkuun, itse olen ainakin neljästä eri firmasta tilaillut näytteitä ongelmitta. Saa sitten testata eri sävyjä ja koostumuksia halvemmalla!