Voiko Mollin sivuille jättää CV.n ilman nettipankki tunnareita? En omista niitä ja ei viitsisi sen takia hankkia koska ne maksavat eskon kuukaudessa käytti niitä tai ei. Sen minkä tarvitsen maksujen laskuun niin käytän seinää ja sitäkin kerran kuussa. Kulut normaalisti kuukaudessa 40 centtiä ja jos ei tarvitse käyttää niin sitten ei ole kulujakaan.
Mol.fi CV?
onko tietoo
151106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
On se nyt kumma kun ei viitsi edes 1 € kuukaudessa maksaa. Sitäpaitti netti pankin kautta on kivempimaksaa laskuja kun ei tarvii mennä seinälle.
Et häviä paljokaan sillä minä ja kaverini olaan saatu vain jotain ovelta ovelle pölynimuri myyjän työpaikan tarjouksia CV netin kautta.
Laskuihin riittää just ja just muuten menisi jo tili miinuksille ei työttömällä ole liikoja varoja ja siksi täytyy säästää sieltä mistä voi.
Tuskin ne alkavat kuorma-autonkuljettajalle mitää imijän paikkaa tarjoamaan tai jos tarjoavat niin kyllähän sinne imureita mahtuu omapahan on autonsa ja imurinsa. :-D
Kyllä ne lähettää kelle vaan kun verkostomarkkinoinnista tms on kyse...
En taida ihan uskoa, että noin tiukkaa on.
joskus ollut 0.1 ecusta kiinni ettei saa mäyräkoiraa.joutunut kerjäämään tuntemattomalta eli ei kokonaista euroa kannata väheksyä:)
Ennen spuket pummasi kolmee mummoo nyt EU aikana on heilläkin taksat nousseet pummaavat kolme ekuu tai kyllä 10 viiskyt senttistäkin riittää. :-D
PS. Onkos se vanha HKR:äläinen kun kirjoittelee? :-)
on tullut 3 kertaa lusittua hkr:lla...
Tämä kyseinen on ollut vasta kerran, mutta tuo "mäyräkora" sloukan pisti silmään koska tämä henkilö juoksenteli aina "mäyräkoira" tarjousten perässä. :-D
Oletko ollut siellä raksa puolella vai missä?
viheryksikössä:)4.kerta alkanee alkuvuodesta.työaikana juominen enemmän sääntö kuin poikkeus.ja oli ihan ok kunhan piti kohtuudessa(muutama tuoppi/siideri darran parantamiseen)ja hommat tuli tehtyä.työtoveri sai viikon "pakkolomaa" juopottelusta,kirpaisi tilipussissa aika raskaasti.
Mäyräkoiria vaan ostellaan vaikka on tiukkaa.
Jos olet kuorma-autonkuljettaja, avoimia työpaikkoja kuorma-autonkuljettajalle koko Suomesta löytyy 70 mol.fi-sivuilta. Siitä vaan kuule vaan käymään firmoissa niin säästyy se 1e ja kun töitä saat, jää reilusti rahaa laskujen jälkeen.
Kukahan niitä sinne jätettyjä CV:tä mahtaa yleensä lukea.No,ehkä toiset työnhakijat,jotka katsovat mallia sieltä CV:n ja työhakemuksen tekoon.
Eli näin virkailija väitti jotta tynantajat lukevat klo 16 jälkeen kun putiikit on kiinni niin jää heille enemmän aikaa lueskella niitä ja jos eivat lue niin olempahan ollut ainakin niiiiin perusteellisen aktiivinen työn hakija.
Valitettavasti jotkut katselevat tuttujen epätoivoisia yrityksiä saada sitä kautta töitä, säälittävää kerjuuta, odottaen että joku "tulisi hakemaan töihin". Suorat haut ovat enemmän arvossaa. Tuonne menet antamaan tietos julki ja nolaat mahdollisesti itsesi.
anna tunnukset. Muistelisin, että vuosia sitten sain sieltä tunnukset, joilla pääsi niille sivuille.