sirdalud 2mg= piristää?

muilla käynyt näin?
Ihan uskomatonta. aikaisemmin tuo on rentouttanut lihakset ja pistänyt väsyttään ihan kunnolla. eilen otin sitten yhdeksän aikaan illalla tuollaisen pienen tabletin. pyörin koko yön ja en nukkunut käytännössä yhtään.
32020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No hei onneks olkoon vaan, en ole tuommoisesta ennen kuullutkaan. Itsellä rupes Sirdaludista pää särkemään ihan mielettömästi, joten lääkäri kirjoitti sellaista samankaltaista rentouttavaa lääkettä nimeltä Dolan. Siinä on samassa myös parasetamolia hiukan ja se kyllä aluksi väsytti, paljon, mutta pidempään käytettynä väsyttävä vaikutus väheni.
Näin siis mulla, mutta kuten jo itsekin äkkäsit, lääkkeet vaikuttaa kaikilla eri tavoin. Mutta tuo sinun kuvailemasi vaikutus olisi aika hieno juttu, lihaksia rentouttava piristävä lääke.
Harmi vaan ettei mulla toiminut...

Äänestä

Luin sivuvaikutukset ja unihäiriö oli yksi niistä. En ottanut yhtään tablettia. Minulle vaikuttais kuitenki juuri noin, eli piristävästi eikä saa nukuttua.

Äänestä

Mut pisti sössöttämään, ihan kuin olisi vähän hiprakassa - sekava olo.

En ota toiste.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yks kirjoitti:

muilla käynyt näin?
Ihan uskomatonta. aikaisemmin tuo on rentouttanut lihakset ja pistänyt väsyttään ihan kunnolla. eilen otin sitten yhdeksän aikaan illalla tuollaisen pienen tabletin. pyörin koko yön ja en nukkunut käytännössä yhtään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu