äidit (ja muut) joulukuntoon vk 7

CaMiJo

Tässä tämä tulee taas:

21.8 paino 67,5kg
28.8 paino 66,5kg
04.9 paino 64,6kg
11.9 paino 65,7kg
18.9 paino 64,3kg
25.9 Paino 63,7kg

Viime viikko oli TOSI huono ;-( Olen ollut vauvan kanssa niin kamalassa flunssassa että en käynyt kävelyllä enkä missään jumpassa.
Ja vielä ollaan räkäsiä. Saa nähdä pääsiskö tällä viikolla mihinkään jumppaan.... (höh)
Tsemppiä kaikille ja mukavaa että vielä oli enemmänkin porukkaa mukana.

3

343

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saruliino

      Minulle kelpaisi, CaMiJo, tuo sinun tosi huono painonlasku, kun itsellä menee viikkoja että nousee... Hyvinhän sulla on mennyt.
      Täällä on paino VIHDOINKIN laskenut 82,8. Ei vieläkään se minkä saavutin melonnan jälkeen, mutta sentään kilonalitus tuli. Tulkoon tunnustettua, että tässä ylimmillään menkkaturpeana kävin 84,0:ssa. Niin että olen oikein tyytyväinen. Ja kaalikeittoa on vielä jäljellä. Se kyllä mukavasti täyttää mahaa, koska se kaasuuntuu suolistossa. Olen sitä mieltä että kaalikeiton painoa alentava vaikutus perustuu siihen, että kaalista ja sipulista muodostuva suolistokaasu on ilmaa kevyempää. Siis niinkuin söisi kaasuilmapallon ja se vähän kohottaisi vaa'alla.

      • Äippä-77

        Toi teoria kaalikeitosta voi hyvinkin pitää paikkaansa ;)

        Meikäläisellä oli paino aamulla 70.8 eli 400grammaa kahden viikon takaiseen. Noh, ei lannistuta. Jatketaan yrittämistä!


    • jumittaa ei voi mitään. 82kg näyttää aina aamulla. No kai se siitä joskus laskee. En vaan jaksais odottaa montaa viikkoa. Tällä hetkellä kovassa flunssassa olin töistäki pari päivää pois, ku olo oli niin tukala. Ärsyttää ku ei pääse ees jumppaan, plääh!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      122
      6079
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2140
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1972
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1153
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      69
      1145
    6. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      1007
    7. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      1007
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      922
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      897
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      765
    Aihe