Pillifarkut ja

Tämä taitaa koitua minulle mahdottomaksi
tehtäväksi, nimittäin
en saa lahkeita pysyään saappaassa vaan
ne ryppyyntyvät saappaan varren päälle.
Pakko on kumminkin kävellä rappuja, istua ja
nousta...
Onko tähän muuta ratkaisua kuin ommella
kuminauhat lahkeisiin (eskari tyyliin)?
Lahkeeni ovat siis sukan sisällä.
2419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

päälle vaikuttaa osittain saappaan vuorimateriaali ja ja varren leveys sekä pillifarkkujen materiaali (ovatko kuinka ohutta ja joustavaa materiaalia). Toisaalta kyseistä ongelmaa ei varmaan kokonaan saa pois kuinkaan.

Äänestä

Halvalla saa farkkuja jc:Stä , h&M:stä ja Only:stä. Kannattaa mennä kattoo ja kysyy jollei oo oikeet kokoo ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


saappaat * kirjoitti:

Tämä taitaa koitua minulle mahdottomaksi
tehtäväksi, nimittäin
en saa lahkeita pysyään saappaassa vaan
ne ryppyyntyvät saappaan varren päälle.
Pakko on kumminkin kävellä rappuja, istua ja
nousta...
Onko tähän muuta ratkaisua kuin ommella
kuminauhat lahkeisiin (eskari tyyliin)?
Lahkeeni ovat siis sukan sisällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu