Kärsin liikahikoilusta, joka osin johtuu huonosta itsetunnosta ja osin vain olen erittäin kova hikoilemaan.
Haluaisin tietää kuinka tehokasta ainetta on Triple-Dry?
Olen käyttänyt Vichyn liikahikoiluun tarkoitettua voide-deoa mutta ei auttanut ja se sellainen T:llä alkava tosi voimakas deo kutittaa ja kirvelee liikaa. Apuja kärsivälle????
Kiitos!
Haluaisin tietää kuinka tehokasta ainetta on Triple-Dry?
Olen käyttänyt Vichyn liikahikoiluun tarkoitettua voide-deoa mutta ei auttanut ja se sellainen T:llä alkava tosi voimakas deo kutittaa ja kirvelee liikaa. Apuja kärsivälle????
Kiitos!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla triple dry tehosi hyvin, mikään perusdödö, kalliskaan, ei pitänyt. Mielestäni roll-on oli tehokkaampaa, kuin stick. Joku tuolla taisi sanoakin, että havaitsi roll-onin olevan parempaa, kuin spray.
Vähän se kutittaa, mutta kutitus ei ole MITÄÄN verrattuna absolut torrin kidutukseen. Suosittelen lämpimästi.
Minulle on myös suositeltu apteekin dödö Batsia. En ole vielä kokeillut, mutta on kuulemma hyvää.
Itse kokeilin ennen triple drytä Hicorollia. Oli yhtä tyhjän kanssa.
oon kokeillut triple-dry dödöä ja mulla on auttanut. Ja en ees joka viiko sitä käytä. Käytän välillä ihan tavallista kaupan dödöä. Oon kanssa joskus kokeillut hicorollia mutta siitä ei muistaakseni ollut apua.
Tiedän itsekin tuon vaivan nimeltä liikahikoilu. Se on kiusallista ja siitä todella haluaa päästä eroon!
Minä kokeilin ensin apteekista saatavaa Batsia, ei auttanut. Sitten apteekkari suositteli Triple Dryta, se auttoi vielä vähemmän. Lopuksi ostin Absolute Torria jolla pääsin vaivastani eroon sen sileän tien. Ensimmäiset käyttökerrat kutitti ja kirveli aivan pirusti, ainakin minua. Nyt olen käyttänyt kyseistä tuotetta jo lähes vuoden verran eikä sitä tarvitse käyttää edes viikoittain. Ja kutitus ja kirvelykin ovat hävinneet ajan myötä tipotiehensä. Toki on yksilöllistä,mikä tuote kenellekin sopii mutta itse henkilökohtaisesti en luopuisi tästä Absolute Torr nimisestä myrkystä mistään hinnasta, sillä se on ainoa tuote joka toimi minun kohdallani ja nyt saan nauttia elämästä kuivin kainaloin, vihdoinkin! :) Toivottavasti sinäkin löydät oman tuotteesi :)