Meidän lapset häpeää mun c-kasetti sony walkmania siinämäärin ,että ovat suositelleet äiteetä hankkimaan mp3 soittimen. Kaikki mahdollinen lataaminen/tuki onkin sitten lasteni harteilla mutta laitteen valitseminen tuntuu vaikealta. Ipodin kanssa pelkään hankaluuksia koska en osaa englantia edes niin hyvin että saisin ostettua laitteen netistä, jälleenmyyjällä laite maksaa 60 euroa enemmän kuin netissä ja se ylittää budjettini. philips on elämäni loppuun boikotissa. haluan vain kuunnella musaa lenkillä; heviä ja konemusaa. En tarvitse sanelua enkä kuvien katselua.Suosituksia??
Sopiva soitin?
katikki
4412
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Yksinkertainen, suht. edullinen ja laadukas. Muistia sen verran kun ajattelet tarvitsevasi. Lapset auttavat kyllä siinä. 512K - 1G voisi olla aika hyvä.
Kyllä iTunes on ihan suomenkielinen ja iPodin käyttöohjeetkin on suomeksi.
Ja varmasti löydät apulaisen, jonka avulla voit ostaa sen AppleStoresta. Se on kyllä englanniksi se store. Tosiasiassa aika helppokäyttöinen kuitenkin.
on kun sitä ...tanan ipodia pitää kehua vuodesta toiseen täällä? saatko jonkun provikan joka soittimesta hä
Kyllä me jo uskotaan että sulla on se ja se on SUN mielestä hyvä. Kaikkia ei vaan satu kiinnostamaan toi sun evankelistahomma
iRiver T20 1 Gb on aika kätevän kokoinen ja siihen mahtuu paljon musiikkia. Radiokin on mukana ja hyvät kuulokkeet. Äänenlaadultaankin on parasta.
Ostopaikkana esim. verkkokauppa.com.