ajattelin vain kertoa kokemuksenu herbalifista. olen nyt kuukauden juonnut 2xpvässä pirtelön, ottanut 3 cell-u-los pilleriä ja juonut paljon. kiloja lähtenyt 4kg. olen aika lähellä normaalipainoani joten olen hirmu tyytyväinen tuohon 4kg. tärkeintä on se, että vatsan ja reisien alueelta on lähtenyt läskiä. en ole päässyt kunnolla liikkumaan edes. vyötäröstä on lähtenyt 10cm , reisistä 4cm lantiolta 5cm... vaikka rahaa palaa olen löytänyt kivan keinon kiinteytyä, eikä edes ole nälkä! syön joka päivä kunnon lounaan. 2välipalaa ja iltapalan, mutta tietysti valiten vähäkalorisia ja prot pitoisia tuotteita. suosittelen ainakin toistaiseksi.
herbalife 1kk -4kg ja paljon cm:jä
lähtenyt
81144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
saat ne tuplaten takaisin, sorry vaan. Kokemuksesta kerron!
olen nimittäin miettinyt lopettamisen ajankohtaa ja miten jatkan, hintaahan nimittäin menee älyttömästi,mutta yritän tässä samalla remontoida ruokavalintojani.. toki jos päästän taas vanhaan tuttuun rasva-suola linjaan varmasti saankin takaisin.
Palasin normaaliin ruokavalioon tosin kevennettynä ja niin ne kilot salakavalasti tulivat korkojen kera. Pudotin Herballa yli 20 kg. Mutta kuten tuossa palstalla juuri kerroin, olen tehnyt kesäkuun alusta elämäntapa muutoksen; pois kaikki vaaleat leivät, pullat, piparit, karkit ym lihottavat. Ruokailuajat säännöllisiksi, lautaselle puolet vihanneksia ja kasviksia ja tärkein, vesi, sitä ei pidä unohtaa. Liiku en juurikaan säännöllisesti, mutta kunhan pääsen vauhtiin niin siitä on oksat poissa....niin kesäkuun alusta olen nyt laihtunut 14 kg kertomillani konsteilla. Unohdin mainita, että mahd. vähärasvaisia minäkin suosin. Tsemppiä sulle ;)
kiitos vastauksesta vaikka kivaa kuultavaa se ei tietty ollut(että kilot tulivat takaisin) yritän tosiaan saada samalla sen tärkeimmän kuntoon, eli liikunnan ja ruokavalion säännöllisyyden ja sisällön. tsemppiä sinullekin, ensikesänä bikinit päälle??
Olen kuukauden Noni-kokeilua lukuunottamatta nauttinut putkeen yli 2v. Herbalifeä.
Eräs terveysalalla toimiva mieshenkilö varoitteli Herbakäytön vaaroista
jatkuvasti käytettynä.
En ole huomannut tuotteen tuomia terveysriskejä. Sensijaan pirteyttä ja elinvoimaa
Herbatuotteet antavat.
Laitan aamupäivällä eka sörsselin omenamehuun ja toisen alkuillasta. Mitäkö maksaa?
Hiukan yli 3e/pv.
Pidän Herbaa hyvin halpana tapana hoitaa kokonaisvaltaisesti terveyttä.
Olen rimpuillut niin kauan KAIKILLA muilla konsteilla, mutta tällä on kantavuutta.
Omalta kohdalta voin sanoa asian ytimen piilevän painonhallinnassa
vitamiini- ja hivenaineiden riittävässä saannissa.
Tuntuu, ettei sais syödä mitään pitääkseen PI alle 22.
Aamu alkaa vaa´ituksella. Herbalifen käytöllä nautin kaloreita vähemmän, kunnes
se 0.5-1kg karkumatka on kurottu kiinni.
Kun hyötyliikuntaa on enemmän, riittävää ja monipuolista kotiruokaa silloin tuhdimmin.
tietty bikinit päälle ja ihoa kärvistään biitsille ;) Kyllä me siihen pystytään!
väittänytkään, tiedän niitä käyttäneenä kyllä mitä kaikkea ne sisältävät ja saavat aikaan. Mutta kolikolla kun sattuu olemaan toinenkin puoli. Pystyn itse päättämään ruokavalioni terveellisyyden sekä lisäksi siihen huomattavasti halvemmat monivitamiinit päälle. Perheellisenä ei rahavarat riitä siihen kaikkeen mitä jm:t sinulle myyvät tai yrittävät myydä. Luulisin, että olet sinkku ja käyt töissä? Sulla saattaa rahat riittääkin, mutta, siinä on se suuri mutta, kun lopetat tuotteiden käytön voin vakuuttaa sulle, että saat kyllä takuuvarmasti kilosi takaisin. Vai meinasitko sitten syödä loppuelämäsi herbaa? Voihan se toki niinkin olla. Ja mitä minun ruokavaliooni tulee, tämä ei tokikaan ole mitään rimpuilua. Onnea sulle valitsemallesi tielle!
EIEIEIEIE! Elkää missään tapauksessa ottako niitä hemmetin pillereitä! Tulee sairauksia ja ne heikentää vastustuskykyä, altistaa verisuonisairauksille! ohan se ihanaa kun laihtuu! ettikääpä netistä tietoo. Löytyy artikkeli jossa nainen tosi huono vointisena NIISTÄ pillereistä