Miltäs..??

Muista tuntuu tällänen salarakkaana oleminen,kun mä itse alan saada tarpeekseni,kun toi ukko menee kokoajan vaimonsa pillin mukaan ja meiän tapaamiset on tyyliin 10min kerrallaan.
Mä olen oikeestaan se lohduttaja,kun riitelevät alvariinsa. Muija on alkanut epäileen ja äijä ei haluu millään jäädä kiikkiin. joskus kun ollaan treffattu,niin puhuu puhelimessa muijansa kanssa ja se on meiän ajasta pois. Ennen oli enemmän aikaa tapaamisille,mutta nykyään se on tosi vaikeeta eikä oikeen keksitä paikkoja missä vois tavata,kun satun asumaan tosi hollilla vielä niin se ei uskalla tulla mun kämpille ja niitten himaan ei sovi mennä.
Tiedän että tulee v...uilu viestejä,mutta olisin neuvoistakin kiitollinen,vaikken tekoani puollustele millään muotoa ja tiedän sen jo että olen paska jne.. Kertokaa omia kokemuksia.
7745
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tätä se on. Ukkomies menee asiaan kuuluvasti usein muijansa pillin mukaan. Sellaista on parisuhde-elämä, täytyy ottaa huomioon toinen. Jos olet salarakas, herää siihen faktaan mitä se on. Ei kannata roikkua tuollaisessa epätyydyttävässä jutussa, kummastakaan teistä ei taida tuntua hyvältä. Mies vielä hajoaa tuohon tilanteeseen... Ja sä tuhlaat elämääs, varsinkin jos tuo on sun ainoa mies-suhde. Eti elämää muualta, et tuu koskaan saamaan tuon kummempaa tuolta tyypiltä. Tee tää helpoksi hänelle ja päästä hänet menemään, se on parempi hänelle ja sulle, häntä tuntuu kaduttavan ja omaatuntoa kolkuttavan todella paljon. Uskon että hän haluaisi lopettaa salailun ja olla muijansa kanssa. Siltä kuulostaa... Antamiesi merkkien perusteella.

Äänestä

Koeta nyt vain tyytyä osaasi!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä
  • Se on niin että SITÄ SAA MITÄ PILAA!!!

    Äänestä

Itse olin salarakkaana 3,5 vuotta. Tämä ei ollut mitään kakkosnaisen rietastelua, vaan aitoa ja puhdasta rakkautta. Siksi kestinkin hänen kanssaan noin pitkän ajan.

Lopulta kuitenkin jatkuva valehtelu ja suhteen salaaminen kävi niin raskaaksi, että päätin luovuttaa. Mies oli jo silloin aloittanut avioeroprosessin joka jatkuu edelleen. Päätimme yhdessä lopettaa seurustelumme jotta hän saa tehtyä eronsa niin "rehellisesti" kuin se enää on mahdollista ja jos sen jälkeen siltä näyttää, aloittaa suhteemme uudestaan puhtaalta pöydältä.

Miksi mies ei eronnu aikaisemmin jos kerran rakkautemme oli niin aitoa? Vastauksen tietää vain hän itse, mutta olen huomannut hänen todella välittävän lapsistaan täydestä sydämestään. Sen takia hän ei myöskään halua tappaa henkisesti näiden äitiä, vaan haluaa että eropäätös on molemmin puolin ymmärretty ja hyväksytty ainoaksi ratkaisuksi. Hän haluaa että hänen lapsillaan on terve ja henkisesti hyvinvoiva äiti ja että tapaamiset saadaan myöhemmin hoidettua asiallisesti.

Olen suhteemme lopettamisen jälkeen tietysti ikävöinyt häntä ja itkenytkin melkein sydämeni rinnasta ulos. Mutta toisaalta olen ollut itsenäisempi, miehen aikataulujen mukaan eläminen ei ole rajoittanut minua, olen nähnyt enemmän ystäviäni ja olen ehkä oppinut hieman viisaammaksikin. Osaan ajatella valoisasti tulevaisuudesta ja olen varma, että jos meidät on yhteen tarkotettu, se päivä tulee vielä! Siihen asti, tai jos joskus rakastun uudelleen, keskityn kehittämään itseäni ja olemaan onnellinen itseni kanssa. Onnea ei voi elä toisen kautta, vaan vain kaksi onnellista ihmistä voivat muodostaa onnellisen parin.

Äänestä

.. kakkosena oleminen. hyväksikäyttöä, ja huvittelua vain toisen tunteiden kustannuksella. katellaan onko ruoho vihreämpää aidan toisella puolella, leikitään aikansa ja sitten huomataan ettei se olekaan. kivaa oli hetken ja sitten sen "kakkosen" voi heittää menemäään kuin märän lapasen, koska vaimo ja perhe tulee kuitenkin aina sitten loppujen lopuksi ensin. kiva lelu, mutta ei sillä loputtomiin jaksanut leikkiä.

- mun kokemus ja näkemys oli tällainen, tämä on vain yksi niistä, yhden pienen ihmisen koettelemus tiedä sitten muista. ikinä en enää "alentuisi" olemaan vain varasijalla. mutta onhan meitä erilaisia, toisille se riittää, minä vain koin että ei riitä, enkä ikinä enää lähde mukaan loukkaamaan olemassaolevaa parisuhdetta.

Äänestä

juuri sinun takiasi, kun ukkoni on niin typerä, ettei ymmärrä kotona pysyä vaikka kaikki saa maan ja taivaan välillä.

Seuraavalla kerralla kun se luokses tulee niin pidä se siellä, sillä takas en enää ota!

Äänestä
  • minäkin kun entinen mies ei jättäny kakkosta vaikka kuinka lupas ja vuosia sitä katselin kunnes sanoin heille:jatkakaa vaan mutta minua ette enää kiusaa ja erosin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kysynvaan.... kirjoitti:

Muista tuntuu tällänen salarakkaana oleminen,kun mä itse alan saada tarpeekseni,kun toi ukko menee kokoajan vaimonsa pillin mukaan ja meiän tapaamiset on tyyliin 10min kerrallaan.
Mä olen oikeestaan se lohduttaja,kun riitelevät alvariinsa. Muija on alkanut epäileen ja äijä ei haluu millään jäädä kiikkiin. joskus kun ollaan treffattu,niin puhuu puhelimessa muijansa kanssa ja se on meiän ajasta pois. Ennen oli enemmän aikaa tapaamisille,mutta nykyään se on tosi vaikeeta eikä oikeen keksitä paikkoja missä vois tavata,kun satun asumaan tosi hollilla vielä niin se ei uskalla tulla mun kämpille ja niitten himaan ei sovi mennä.
Tiedän että tulee v...uilu viestejä,mutta olisin neuvoistakin kiitollinen,vaikken tekoani puollustele millään muotoa ja tiedän sen jo että olen paska jne.. Kertokaa omia kokemuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu