En haluaisi mainostaa, mutta mulla on Keventäjät toiminut lostavasti. Olen 45v entinen"syöppö sohvaperuna". Olen kuulunut reilut 4kk.Paino pudonnut 15 kg ja vyötärö kaventunut 15 cm.Yllättävän helposti. Kokeilkaa ihmeessä.
Keventäjistä
Repe
10625
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kiloklubi on kuulemma jousavampi monessa suhtessa. kannattaa testata viikko ilmaiseski ja sitten ottaa vaikka vuosi tarjoushinnalla.
Mutta vhh-dieetti on toiminut loistavasti
http://karppaus.info/
http://www.hiilaritietoiset.net/
reilussa kahdessa kuukaudessa 8 kg pois ja vyötäröltä jotain 2-3 tuumaa. Liikuntaa en ole lisännyt, pikemminkin vähentänyt ja olen vain muuttanut ruokavaliotani vhh-oppien mukaiseksi.
Ainiin, vhh ei maksa mitään... sen täytyy olla sitten huono?
kyllähän herra aktins, montignac, heikkilä ja muut ovat hyvät rahat vhh-dieeteistä saaneet kirjamyynneillään tms! kaikki maksaa!
1000 kalorin dieetillä ihminen on pahasti säästöliekillä, eli paino ei laske jos syö liian vähän! Suosittelen todella lämpimästi teille kaikille Kiloklubi.fi painonhallinta nettipalvelua. Siellä panostetaan laatuun ja siellä EI nähdä nälkää!
En ole vuosiin syönyt näin runsaasti, mutta silti paino on tippunut. Kiloklubissa herkut ja retkahduksetkin sallitaan ja ote painonhallintaan on rento ja joustava mutta erittäin tehokas. Sinne saa viikon ilmaisen tutustumisen, joten kannatta todella käydä katsomassa. Siellä voi myös itse soveltaa syömisiään, jos haluaa syödä vähemmän hiilareita niin onnistuu! Asiantuntijoilta saa kysyä apua keskustelupalsoilla. Lääkäri, liikunnan ja ravitsemuksen, ruuanlaiton asiantuntijat vastaavat kiperiinkin kysymyksiin.
Pakko hehkuttaa tota, mut kun oon vaan niin tyytyväinen, kun ei Painovartijat ole mulle toiminut oikeen koskaan ja vihdoin löytyi näppärä ja terveellinen tapa elämäntapojen muutoksiin.
Keventäjissä painotetaan enemmän liikuntapuolta ja kiloklubissa liikunta ja ruokapuolipainotus tuntuu olevan paremmin tasapainossa (keventäjistäkin mulla on 1kk kokemus) jotenkin toi kiloklubi oli hauskempi ja selkeempi. mutta hyvä, että meille kaikille löytyy omat sopivat juttumme, olemmehan yksilöitä!=)
montit, atkinsit ja heikkilät on lainattu kirjastosta, ja palautettu sinne aikanaan ja ajoissa.
Eli mikä maksaa? Nettisurffailu?
Vhh ei maksa mitään ja tulokset yhtä hyviä ellei parempia kuin muilla.
vhh ei maksa mitään... eikö sillä ole merkitystä, että dieetti a laihduttaa 10kg 3 kuukaudessa ilman nälän tunnetta, ei maksa mitään, ja dieetti b laihduttaa samalla tavalla samassa ajassa mutta maksaa esim. 30 euroa. Kyllä minä ottaisin tuon dieetti a:n. Tai, siis, otin jo.
ok, uskotaan uskotaan, vhh ei siis maksa!ok!
eri asia on sitten se, että jaksaako sitä ihan kaikki noudattaa. itse yritin ja suurena ruisleivän ja kaurapuuron ja hedelmien ystävänä jouduin lopettamaan. mutta eiks ookkin kiva, että meille jokaiselle on löytynyt se oma juttu! mahtavaa! tsemppiä kaikille!
kuurin alussa viedään hiilarit minimiin, mutta niitä voi myöhemmin lisätä ja silti laihdutus jatkuu (mutta hiilarimäärää on seurattava). Uskon, että vhh olisi käynyt sinulle.
Nämä laihdutusasiat ovat makuasioita. Jos vhh on sinun vaihtoehtosi - selvä. En kinaa kanssasi, koska homma toimii sinulla. Var,asti myös monet muut tavat laihduttaa olisivat sinulla toimineet, mutta valitsit vhh:n. ok.
Äläpä sinäkään kinaa, jos joku toinen haluaa laihduttaa toisella menetelmällä. Näillä palstoilla kaikki saavat esitellä omia näkemyksiään laihduttamisesta ja kertoa mikä on toiminut. Eikös juu?
Ja minä olen valinnut kiloklubin, ja maksan siitä noin 10 € kuussa, koska haluan. Anna minun maksaa ihan rauhassa. Katson saavani rahoilleni vastinetta, enkä halua vaihtaa, esim. vhh:lle. Kiitos vaan.
Oletetaan, että sinä laihdutat kiloklubissa ja minä vhh:lla.
Oletetaan, että laihdumme molemmat sen 25 kiloa, mikä hyvinkin on tehtävissä (itse ainakin olen siinä vauhdissa).
Vuoden päästä sinä olet 120 euroa köyhempi.
Kumpi meistä on viksumpi? (sen lisäksi, että molemmat olemme laihtuneet sen 25 kiloa).
Vielä kaiken päälle: jos sinulla on kiloklubi, niin MITÄ HEMMETTIÄ SINÄ TEET TÄLLÄ ILMAISELLA PALSTALLA. Ei sitä, ettetkö täällä voisi olla ja osallistua, mutta eikö KILOKLUBI TÄYTÄKÄÄN TARPEITASI. Jos niin on, niin MIKSI MAKSAT SIITÄ!?