5 lohjennutta hammasta

Paljonko maksaa implantin laitto? Vai tuleeko halvemmaksi laittaa tekohampaat?
1405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yhden implantin laitto maksaa noin 1500-2500 euroa. Kokotekarit saat jo 1000:lla. Osatekarit maksavat noin 500-1000 euroa. Mutta jos hampaat lohjenneet se ei tarkoita että hampaat pitää poistaa, voi olla että hampaisiin saadaan helpolla kruunut, tai jopa paikkaamalla saadaan hoidettua. Mitä pidempään lykkäät hammaslääkärille menoa sitä pahemmmaksi tilanne muuttuu, lohjenneista hampaista tulee usein pahoja juuritulehduksia. Ei auta muuta kun ottaa härkää sarvista ja mennä tutkimukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hml-pelko kirjoitti:

Paljonko maksaa implantin laitto? Vai tuleeko halvemmaksi laittaa tekohampaat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu