Kuka uskaltaa muöntää

ajaneensa suojatien yli, jos sen eteen on pysähtyneenä auto viereisellä kaistalla?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200610035199490_uu.shtml
2407
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ajan usein pysähtymättä. Toisin sanoen tiputan vauhdin lirutteluksi siihen asti että näen koko suojatien ja sitten taas mennään (jos ei tule ketään). Tärkeintä kai ettei aiheuta vaaraa.

Olen myös ajanut lujempaa ohi jos välissä on niin paljon tilaa (esim. keskikoroke) että näkyvyys ei käytännössä esty.

Äänestä

varmaan että ajanut pysähtymättä yli. Olen luultavasti ajanut tilanteessa jossa se toinen auto on ollut pysäköitynä alle 5 m suojatiestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljonajanut kirjoitti:

ajaneensa suojatien yli, jos sen eteen on pysähtyneenä auto viereisellä kaistalla?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200610035199490_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu