Kävin noin puoli vuotta sitten diatermia hoidossa poistamassa katkenneita verisuonia kasvojen alueelta. Oisin vaan tiedustellu kyseisessä hoidossa käyneiltä, että onko teillä jääny arpia siitä? Kun kyselin hoidosta kaikki vakuutteli, että ei jää mitään pysyviä jälkiä. Silti itselläni on jäänyt pari kuoppaa, mitkä ovat aika ikävän näköisiä. Onko siis toivoa, että arvet vielä häviäisivät? Olisin tosi kiitollinen vastauksista :)
Diatermian haitoista
Sara
2497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Toi hoito autto sulla couperosaan ja tarviiko siinä käydä useemman kerran? Mulla on niin couperoottinen iho, etten kehtaa ihmisille näyttäytyä ilman meikkivoidetta. Erityisesti nenänpielet on aika kamalan näköset, kun mulla on semmoset oikein punaset viirut nenänpielistä suupieliin asti. Kuitenkin oon kuullu, et tää joku laserhoito, mitä tehdään Helsingissä, on kaikkein tehokkain, mut vaatii monta käyntikertaa.
Itselläni ainakin couperosa vaan paheni diatermiasta.Kuukauden ajan oli naama kuin ensimmäisen asteen palovamman jäljiltä.Pikkuhiljaa rauhoittui,mutta punoittava alue on pysyvästi laajentunut poskillani.KADUN KOKEILUANI.