Käykääpäs katsomassa profiili nimimerkillä nuorirenttu. Se ei siis ole todellinen profiili, kunhan aikani kuluksi tein sen. Sen jälkeen kirjoittelin useille naisille "moi mitä kuuluu" -tyyliset viestit ja jäin odottamaan. Yllättäen olen saanut useimpiin viesteihin vastauksen, mikä ei olisi onnistunut jos minulla olisi ollut realistinen ja kunnollinen profiili. Ei vaikka kuvakin olisi ollut mukana, nimimerkillä kokemusta on.
Kieltämättä ikävä temppu tuo, mutta eipähän ollut muuta tekemistä tälle illalle. Mutta pakko kai tuosta on päätellä, että joko naiset ovat vielä paljon pinnallisempia kuin kuvittelin, tai sitten vain sattumalta tähän aikaan tänä päivänä he ovat olleet juttutuulella. Kumpihan lie lähempänä totuutta?
Todella ikävä nähdä, että tuollainen hyvin itseään täynnä oleva profiili herättää huomiota...
Kieltämättä ikävä temppu tuo, mutta eipähän ollut muuta tekemistä tälle illalle. Mutta pakko kai tuosta on päätellä, että joko naiset ovat vielä paljon pinnallisempia kuin kuvittelin, tai sitten vain sattumalta tähän aikaan tänä päivänä he ovat olleet juttutuulella. Kumpihan lie lähempänä totuutta?
Todella ikävä nähdä, että tuollainen hyvin itseään täynnä oleva profiili herättää huomiota...
Vastaukset 18
Vanhimmat
Käyttäjä ei ole vielä luonut Galleria-sivua. Takaisin Gallerian etusivulle
EVO?
Eli treffeissä on tuo profiili.
hyvän profiilin :D Just tollasista miehistä kaikki naiset innostuu... Tuliko paljon vastauksia lähemmäs kolmekybäsiltä? Olen ainakin itse huomannut, että kolmekymppiset naiset ovat ihan yhtä pinnallisia idiootteja kuin nuo kakskymppisetkin. Vaikka ei kyllä olisi kolmekymppisellä löysäpyllyllä siihen varaa.
Itseasiassa en ole yli kolmekymppisille mitään kirjoitellut. Muutenkaan suoria vastauksia en ole saanut keneltäkään, vaan vastauksia omiin viesteihin siis. Mutta sitten kouluun, että saisin hankittua ammatin ja pääsisin askeleen lähemmäs tuon profiilin miestyyppiä. xD
Ja sä olit väsänyt kirjoituksen , yökötää . Mikä on arvo asteikosi naisia kohtaan , täys nolla !!!
Arvostelu ... hyi hemmetti !!!
Ei tuo profiili nyt niin kamala ollu kuin luulin. Sellanen rento, iloinen ja aktiivinen tyyppi pikemminkin kuin renttu. En lainkaan ihmettele jos ton tyylisestä naiset kiinnostuu. En minä vaan nähnyt mitään tuomittavaa. Hyvän profiilin olit osannut tehdä.
Ite olen tällanen insinööri nörtti, joten ehkä pitäisi antaa naisille sellanen rento kuva, jäykän tyypin sijaan.
Ajattelin, että jos olisit saanut naiset kiihkeiksi paskiaisen profiililla olisin poistanut oman profiilini välittömästi vastalauseeksi.
-----------
Asiat, jotka saavat minut syttymään:
Yhden illan jutut. Kavereiden kanssa hummailu. Kotona et saa minua pysymään hetkeäkään.
Motto:
Nainen päivässä pitää miehen tiellä.
Asiat, joista en innostu:
Koti-illat, uskollisuus, vastuu.
----------
Jos jotenkin tämän tapaisella saat naiset kuumiksi, niin sitten halveksitaan kaikki yhdessä naisia ja lähdetään porukalla naisen haku reissulle aasiaan.
Oliko tuossa profiilissa mitään totta, vai oliko kaikki täyttä humpuukia? :) Jos esim. mitat olivat ainakin vähän sinne päin, kuten ikäkin näytti olleen, niin silloinhan mitään ongelmaa ei ole, vaan voit käyttää kyseistä profiilia ihan reteesti seuranhakuun. Mitä väliä sillä on, harrastatko oikeasti surffausta tai teetkö työmatkoja Keski-Eurooppaan. Kukaan ei välitä, etenkään sen jälkeen kun olet naisen ansiokkaasti sängyssä hoidellut ja osoittanut olevasi alan miehiä. :)
Tietenkin jos oikeasti olet 165 cm pitkä, finninaamainen nörtti, joka näyttää alaikäiseltä, niin se voi aiheuttaa pieniä ongelmia.
No sinnepäin kaikki toki on, mutta en ilkeäisi noinkaan valehdella kenellekkään. Ikää on muutama vuosi vähemmän, pituutta karvan alle 180 ja painoa muutamia kiloja vähemmän. Näin niinkun oikeassa elämässä. Samoin ammattia ei ole vielä, tosin koulutuspaikka on oikea. Harrastuksista taas toinen pitää paikkansa ja toinen ei. Musiikkimaku on sitten melkein päinvastainen.
Eli liian erilainen olen oikeasti. Eikä muutenkaan olisi pokkaa oikeasti ketään alkaa tapailemaan kun on valehdellut noin monta asiaa.
Jo se, että saat vastauksia nimimerkillä "nuorirenttu" kertoo paljon olennaista naisten mieltymyksistä.
Sen vuoksi en hae seuraa.
Mitähän järkee siinä touhussas oikein oli? Sitten kuitenkin valitat täällä että seura kyllä kelpaisi jos joku vaan kiinnostuisi sinunlaisestasi. En ymmärrä mitä sua hyödyttää takertua siihen minkälaisista miehistä naiset yleensä kiinnostuu? PANOSTA VAAN ENERGIASI OIKEASTI IHMISIIN TUTUSTUMISEEN, ÄLÄKÄ TAKERRU EPÄÖLEELLISIIN SEIKKOIHIN.
Ja mielestäni profiilisi ei ollut mitenkään vetoova. 1) hottisbeibe = Yök
2) Helsinki asuinpaikkana= yleensä hesalaiset pinnallisia idiootteja, snobbailijoita, elämänarvot päin helvettiä, en pidä helsingistä muutenkaan
3)harrastuksena surffailu vai mikä olikaan= hei Suomessa vai? Selvä snobi, ja ei sellaset harrastukset muutenkaan erityisemmin vetoo ja ihan sama mulle harrastaako seuralaiseni kävelyretkiä vai surffausta, ku en tunne vielä kys. henkilöä ollenkaan.
4)kokonaisuus= vaikutti pinnalliselta , tekaistulta, sieluttomalta
5) etsii hoikkaa ja älykästä naista= hakee pelkkää pillua tai muutenkin bimboa, koska selvästi ei arvosta naisen älyä kun kirjoittaa tuollaisia ehtoja, lokeroi naisen ja paljastaa sen.
Että näin on marjat. ;D
Ei se minunkaan mielestä ole mitenkään vetoava, mutta hyvin tuntuu naisiin iskevän. :D Juuri tuollaista snobiutta ja pinnallisuutta siihen yritin saadakkin. Kummasti se tuntuu herättävän kiinnostusta.
Jos sinunlaisia olisi enemmän (tai sellaisia minkälainen väität olevasi), niin ehkä olisinkin saanut juttuseuraa oikeilla profiileilla tässä kuluneen parin vuoden aikana. Mutta kun ei ole, niin ei ole. :D
No lopeta sitten teeskentely ja laita ihan omanlaisesi, rehellinen profiili sinne. Äläkä silti odota mitään ihmeellisempää kuin tavallisen tytön kohtaamista. Ihan ajanhukkaa takertua negatiivisiin viboihin.
Sitä paitsi onko se mikään ihme jos saa huomiota jos itse kysyy kuulumisia. Kai sitä ny monet ihmiset vastailee kuulumisten kyselyyn ajanvietteeks, vaikka profiili ei erityisemmin kiinnostaisikaan. Sitten ajanvietteeksi saattaa kysellä harrastuksista ym, vaikka ei se oikeasti mitenkään huimasti kiinnostaisikaan...
Vastailenpas molempiin viesteihin samalla. Mikäli nyt molemmat oli sinun kirjoittamia. Omanlainen ja rehellinen profiili on treffeissä ollutkin, pieniä katkoksia lukuunottamatta noin 2 vuotta. Ja sitäpaitsi tavallisen tytön kohtaaminen nyt olisi unelmien täyttymys.
Sanonpa vielä senkin, että etupäässä kuvattomille olen kirjoitellut. Ettei kukaan pääse sanomaan että yrittäisin jutustella vaan kaikista kauneimpien kanssa. Tietenkään en voi tietää minkänäköisiä siellä profiilin takana on...
Kyllä se aika ihme on jos saisin omalla kunnon profiililla vastauksia. Varsinkin jos kyselisin vain mielikuvituksettomasti "moi mitä kuuluu". Keskimäärin voisi sanoa, että joka 15. vastaa takaisin. Eikä se ole mikään tae sille, että vastaisi enää toiseen viestiin mitään.
Tee uusi profiili, joka on melkein kuin toi feikkiprofiili, mutta aavistuksen enemmän totuudenmukainen.
Totuutta voi kyllä venyttää aika reippaastikin, ketään ei kumminkaan loppupelissä kiinnosta. Sitä paitsi naiset harrastavat ihan samaa.
Useat ihmiset ovat todella pinnallisia ja materialistisia . Heille ei merkitse kuin tietyt asiat elämässä .
Itse puolestaan enpidä ihmisistä jotka ovat vain oman itsensä ympärillä ... niin itseään täynnä . Samoin kuin miehissä ärsytävin piirre , miksi ei voi olla oma itsensä . Jos ei hyväksytä tällaiena kun olen , en väkisin seuraani tyrkytä .
Mikä päällä kukoistaa se sisällä mätänee . Sisäinen kauneus , ilman teatterin esitystä . SE ON JOHON KIINNITÄN ENSN HUOMION , MITEN TERVEHTII , ESITTÄYTYY , KÄYTÖS , OLEMUS , TOISEN HUOMIOON OTTAMNEN ym.vastaavat .
Laitoin muutama päivä sitten sen kunnon profiilin... ikäväkseni totesin taas että eipä enää vastailla viesteihin toisin kuin silloin kun itsellä oli tuo feikki-ilmoitus. Tiedä sitten onko iällä jotain tekemistä asian kanssa... ehkä 24-vuotias mies on netissä houkuttelevampi/harvinaisempi kuin 21-vuotias?